Abone Ol

CHP'li Belediyeler Toplantısı: Çankaya Bizi Bekliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla Türkiye'deki tüm CHP'li Belediye Başkanları, üç gün sürecek “Belediye Başkanları Çalıştayı” kapsamında Van'da bir araya geldi.

CHP'li Belediyeler Toplantısı: Çankaya Bizi Bekliyor

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, çalıştay açılışında yaptığı konuşmada, “Biliyoruz ki artık umutsuzluk kaçıyor türkülerimizden. Milletin sesini duyuyoruz. Artık değişim rüzgârları, fırtınaya dönüşüyor. Görüyoruz, kısa çöpün, uzun çöpten hakkını alacağı günler yakın. Karanlığın aydınlığa varacağı günler yakın. Vakit, adalete susamış milyonların vaktidir. Çankaya bizi bekliyor, Çankaya sizi bekliyor sayın Genel Başkanım” dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, çalıştayın açılış konuşmasını yaptı.


Ads by Kiosked
Torun, CHP'li belediyelerin engellerle karşılaştığını belirtirken, "Bizim belediyelerimizin vatandaşa hizmetine mâni olamadılar ve bundan sonra da olamayacaklar. Halkın belediyeleri; şikâyet etmeden, mazeret üretmeden, her türlü engeli halkla birlikte aştılar ve aşmaya da devam edecekler" dedi.


Torun'un konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Van’da bulunmanın heyecanını yaşıyoruz”
Türkiye’nin dört bir yanından belediye başkanlarımızla birlikte, bu anlamlı toplantıyı gerçekleştirmek üzere, Van’da bulunmanın heyecanını yaşıyoruz. İktidarın tüm baskılarına rağmen, şikâyet etmeden çalışan ve sosyal devlet anlayışından kopan iktidara, sosyal belediyeciliğin dersini veren belediye başkanlarımızla bir arada olmanın gururu içindeyiz.

“CHP ailesine katılan yeni bir belediye başkanımız var”
Aralık ayında Kayseri’de düzenlediğimiz çalıştaydan sonra CHP ailesine katılan yeni bir belediye başkanımız var. Antalya Kemer Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu’na bir kez daha, halkın belediyeleri arasına hoş geldiniz diyoruz. Ayrıca, yakın zamanda, Bilecik Belediye Başkan Vekili olarak seçilen Melek Mızrak Subaşı da aramızda. Kendisine de bir kez daha hayırlı olsun diyoruz.

“Belediye başkanlarımız, Van’ın 13 ilçesinde sahaya çıktı”
Van’a sadece bir toplantı düzenleyip ayrılmak için gelmedik. Dün belediye başkanlarımız, Van’ın 13 ilçesinde sahaya çıktı. Vatandaşlarımızla buluştu, sorunları dinledi, çözüm önerilerini anlattı. Bugün de çalıştayımıza başlıyoruz. Çalıştayımızın ana gündemini yaklaşan seçimler olarak belirledik.

“Seçim hazırlıklarını belediye başkanlarımıza anlatacak”
Bugün önce Genel Merkezimizin seçim hazırlıklarını belediye başkanlarımıza anlatacak, ardından belediye başkanlarımızı dinleyeceğiz. Ayrıca, alanında uzman isimlerden de değerlendirmelerini alacağız. Çalıştayımızda, belediyelerimizin üç yıllık hizmet sürecini ve önümüzdeki iki yılda yapılması gerekenleri de ele alacağız.

“Kaynaklar, sırf CHP’li belediye diye kesilmektedir”
Yakın siyasi tarihimizin en önemli dönüm noktalarından olan 2019 yerel seçimlerinin üzerinden 3 yıl geçti. 3 yılda belediyelerimiz çok büyük adaletsizliklere maruz kaldı ve bu haksızlıklar da artarak devam ediyor. Şu anda, tüm kamu kaynakları, belediyelerimize kapatılmıştır. Belediyelerimize kaynak sağlayan tüm kurumlarda, büyük bir partizanlık hüküm sürmektedir. Belediyelerimizden hizmet bekleyen milyonların hakkı olan kaynaklar, sırf CHP’li belediye diye kesilmektedir.