MedyaFaresi MedyaFaresi

CHP'li Aygun'dan Trabzonlular için özür mesajı: Kastımı aşan sözlerimden...

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Atatürk anıtına yönelik saldırı sonrasında sarf ettiği sözler için Trabzonlulardan özür diledi. Aygun, “Kastımı aşan sözlerimden dolayı özür diliyorum." ifadelerini kullandı.

Eklenme: 14 Kasım 2018 21:56 - Güncelleme: 14 Kasım 2018 22:57

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, TBMM'de yaptığı basın açıklamasında, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Atatürk anıtına yönelik saldırı sonrasındaki sarf ettiği sözlerine ilişkin Trabzon ve Trabzonlulardan özür diledi.

CHP’li Aygun, "Kastımı aşan sözlerimden dolayı özür diliyorum. Trabzon ilimiz ve Trabzonlu kardeşlerimiz bizler için çok değerlidir. Kurtuluş Savaşı sırasındaki kahramanlıkları hatıramızda canlıdır.

Kurtuluş Savaşı'nı veren Meclisimizde 11 tane Trabzonlu mebusumuz vardır. Trabzon ve Trabzonluların Kurtuluş Savaşı'ndaki kahramanlıkları hala hatıramızdadır. Bu nedenle kahraman Trabzonluları kastetmem mümkün değildir.

"TRABZONLU HALKIMIZDAN ÖZÜR DİLERİM"

Kadir Mısıroğlu, 'Türkiye keşke Yunan işgalinde kalsaydı' dediği için, 'Olsa olsa Rum çetelerinin çocuğu olabilir' demek istedim. Yoksa Trabzon'a, Trabzonlulara bu kahraman insanlarımıza dair en küçük bir şey söylemedim.

Sözlerime tekrar açıklık getirir, Trabzon'dan, Trabzonlu halkımızdan özür dilerim. Kastım asla onlar değildir.

Ben halkımıza zulüm etmiş Pontus çetelerini ve onların işbirlikçileri ile bu zihniyeti savunan Kadir Mısıroğlu'nun kast ettim. Sözlerim çarpıtılmaktadır'' ifadelerini kullandı.

Video