MedyaFaresi MedyaFaresi

CHP'den şok Öcalan iddiası! Müsteşar İmralı'ya gitti mi?

Adalet Bakanlığı müsteşarı İmralı'ya giderek Abdullah Öcalan ile görüştü.\" İddia CHP'den, CHP'li Milletvekili Tacidar Seyhan'dan.

Eklenme: 05 Temmuz 2010 20:14 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 11:54

Seyhan, müsteşar için "mesaj taşıdı" iddiasında bulundu, güçlü duyumları olduğunu söyledi.Ve Adalet Bakanı'nın yanıtlaması için soru önergesi verdi, "Bu girişim açılım talebi ile ilgili mi gerçekleşti?" sorusuna yanıt istedi.

 ADALET BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Adalet Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Adalet Bakanlığı Müsteşarı ve müsteşar yardımcılarından hiçbiri İmralı Adası'na gitmemiş ve hükümlü Abdullah Öcalan'la görüşme yapmamıştır. İddialar gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, CHP Adana Milletvekili Tacidar Seyhan'ın, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in yanıtlaması talebiyle, "Adalet Bakanlığı Müsteşarı veya müsteşar yardımcılarından birinin İmralı Adası'na giderek hükümlü Abdullah Öcalan'la görüşme yapıp yapmadıkları" konusunda soru yönelttiğine ilişkin, bazı basın yayın organlarında haberler yer aldığı kaydedildi.

Açıklamada, "Adalet Bakanlığı Müsteşarı ve müsteşar yardımcılarından hiçbiri İmralı Adası'na gitmemiş ve hükümlü Abdullah Öcalan'la görüşme yapmamıştır. İddialar gerçeği yansıtmamaktadır" denildi