MedyaFaresi MedyaFaresi

CHP'den AKP'ye konuşma saati tepkisi: Söz namustur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile aynı dakikalarda konuşma yapmasına CHP'den tepki geldi.

Eklenme: 05 Ekim 2019 13:55 - Güncelleme: 05 Ekim 2019 13:57

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "Söz namustur. Ancak her zamanki gibi sözlerinde durmadılar" derken Engin Altay da "Bu nezaket dışı tabloyu sizlerin huzurunda aziz milletimizin takdirine sunuyorum" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 27.dönem 2.Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılış konuşmasını yaptığı sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan da partisinin Kızılcahamam'da gerçekleştirilen 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılış konuşmasını yapmaya başladı.

Kılıçdaroğlu konuşmasını kendisine iletilen notla yarıda kesti

İki liderin konuşmasının aynı anda başlamasına CHP'den tepki geldi.

CHP'li Engin Özkoç Twitter hesabından şunları yazdı:

AKP’yle kamplarımız aynı günlerde olduğundan açılış konuşma saatlerinin aynı saatte olmaması için centilmenlik anlaşması yapmıştık. Söz namustur. Ancak her zamanki gibi sözlerinde durmadılar. Genel Başkanımız konuşmasını yarıda kesti. Konuşmasını bugün saat 14.00’te yapacaktır.

"AKP YAPTIĞIMIZ ANLAŞMAYA UYMADI"

CHP'li Engin Altay da daha önce AKP Grup Başkanvekili ile konuşma saatlerinin çakışmaması konusunda anlaştıklarını belirterek, "Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tatile girdiği hafta 4-5-6 Ekim tarihlerinde TBMM Grubu olarak kamp yapacağını duyurmuştu. Bundan sanıyorum bir ay sonra da AK Parti aynı tarihlerde Kızılcahamam'da kamp yapacağını açıkladı. Bunda bir sorun yok. Gayet normaldir.

Kılıçdaroğlu'ndan Hamidiye Su çıkışı: Su üzerinden bir toplum ayrışır mı?

Tarihler de makul tarihlerdir. AK Parti yöneticileriyle bu kamp öncesi tam üç defa görüştük. Tarihler çakıştığı için sayın genel başkanların basına açık konuşmalarının örtüşmemesi noktasında bizim her türlü özveriye de hazır olduğumuzdan bahisle onların saatini alıp, kendi saatimizi de onların saatine göre uyarlayalım anlayışı ile AK Parti Grup Başkanvekili ile temas ettik.

Bana kendileri Sayın Erdoğan'ın 10.45-12.00 arasında kürsüde olacağını teyit alarak, kamptan sorumlu genel başkan yardımcısından da teyit alarak söyledim. Bir gün sonra tekrar ben bir daha teyit ettim. Bir değişiklik yok. Sayın Erdoğan, 10.45-12.00 arasında konuşacak. En kötü 10.30'da başlar.

Bugün biz de ona göre sayın genel başkanımızın basına açık konuşmasını saat 10.00'a aldık. Ama üzülerek ibretle gördük ki, sayın genel başkanımız kürsüye çıktıktan sanırım üç dakika sonra Sayın Erdoğan kürsüye çıktı.

Durum bundan ibarettir. Bence siyaset hep söylediğim gibi nezaket ve vicdan işidir. Bu nezaket dışı tabloyu sizlerin huzurunda aziz milletimizin takdirine sunuyorum" diye konuştu.