MedyaFaresi MedyaFaresi

CHIP dergisinden açıklama!!! "Ayrılanlar sadece 3 kişi!"

PC Magazine dergisinin transferleriyle ilgili haber üzerine CHIP dergisi Medya Faresi'ne bir açıklama gönderdi. İşte noktasına virgülüne dokunmadan o açıklama!

Eklenme: 17 Ocak 2007 12:51 - Güncelleme: 22 Mart 2016 04:24

İŞTE CHIP DERGİSİNİN AÇIKLAMASI

MedyaFaresi adlı web sitesinde http://www.medyafaresi.com/?hid=2687&cid=3 bağlantısı altında "PC Magazine operasyonu!!! CHIP'in 8 editörünü birden transfer ettiler!" başlıklı gerçek dışı haber/yazı yayınlanmıştır. Bu haberde özetle transfer edilen kişilerin adları ve ünvanları sıralanmış ve Chip'i bugünlere getiren en iyi 8 editörünü aynı anda transfer edilip bir derginin adeta çöküşüne de zemin hazırladığı yönünde asılsız beyanlar yer almıştır. Haberin sansasyonel başlığı içeriğine tezat düşmektedir. Bu da sadece başlığı okuyup geçen ziyaretçilerin kandırılmasına yönelik, CHIP markasını zedeleyici, onur kırıcı bir durum oluşturmakta ve buna bağlı olarak aynı sektörde hizmet veren PC Magazine dergisine haksız prim kazandırmayı hedeflemektedir.

CHIP dergisinden ayrılan sadece "3" kişi bulunmaktadır. Bunlar içinden Aytun Çelebi ve Yavuz Şahin dergide çok etkili bir role sahip yazarlar değilken sadece Test Merkezi Koordinatörü olarak anılan "Ecevit Bıktım"ın CHIP dergisininde nispeten etkin bir rolü bulunmaktaydı. Bu kişinin ünvanı da gerçek test merkezi koordinatörü olan ve halen görevinin başında olan Şahin Ekşioğlu'nun aynı zamanda Yazı İşleri Müdürü olmasından dolayı kendisine verilmiştir. CHIP dergisinin güvenilirliği tartışılmaz test prosedürleri aslen ve halen yıllardır kesintisiz bir şekilde Donanım Günlüğü adlı sayfaların da yazarı olan Şahin Ekşioğlu tarafından hazırlanmaktadır. Dolayısıyla CHIP'in asıl beyin takımı halen yerinde ve görevine devam etmektedir.

Haberdeki diğer isimlerden Hakkı Alkan, CHIP'e sadece dışarıdan yazı yazmaktaydı ve bir dönem yine VogelBurda grubuna ait ENTER dergisini hazırlamış ve olaydan 2 ay önce zaten işine son verilmişti. Diğer ismi geçen Cem Sümbül, Dinçer Karaca ve Oğuz Taştan ise Vogel bünyesindeki diğer yayınlarda çeşitli etkin olmayan görevlerde bulunmuşlar ve CHIP ile yine alakaları bulunmamaktadır. Kaldı ki haberde ismi geçen son şahıs Nurtan Kılınç'ın VogelBurda ile bile alakası yoktur. Tüm isimler birlikte yazılarak ziyaretçiyi kandırılmakta ve bunların tümünün CHIP dergisinden transfer edildikleri gibi gösterilmek istenmektedir.

CHIP dergisi sektörün gerçekten önde gelen donanım editörleri ile güçlendirilmiş ve 6 kişiye çıkartılmış test merkezi ile artık daha da kaliteli bir yayın haline gelecek ve sektör lideri konumunu korumaya devam edecektir. Mağduriyetimizin giderilmesi ve doğruların bilinmesi bakımından kamuoyuna, saygıyla duyurulur.

Etiketler : , pc, chip