Abone Ol

ChatGPT ile süper internet: Yapay zeka robotuyla internette neler yapılır?

OpenAI'ın yapay zeka sohbet aracı ChatGPT, internete gerçek anlamda erişmenizi sağlayacak eklentilere kavu

ChatGPT ile süper internet: Yapay zeka robotuyla internette neler yapılır?

Kasım 2022’de çıkış yapan ve internette kısa süre içinde bir devrim başlatan ChatGPT, ilk haftalarında hiçbir şekilde internete erişim sağlamıyordu. Yapay zekaya bir bağlantı verseniz bir bu bağlantıyı ziyaret edemeyeceğini söylüyor, 2021 yılına ait verilerle cevaplar sunuyordu.

İNTERNET ERİŞİMİ DAHA DOĞRU VE HIZLI BİLGİYE ULAŞMASINI SAĞLAYACAK

Webtekno'da yer alan haber bu durum yavaş yavaş değişmeye başladığını aktarıyor. Son sürümlerle birlikte verdiğiniz bağlantıları ziyaret etmeye başlayan ChatGPT, artık bunun da ötesine geçmeye hazırlanıyor. Kendi internet araçlarına kavuşarak, internetten sipariş vermenizi bile sağlamaya başlayacak.

ChatGPT’nin yeni yetenekleri böyle gösterildi:

OpenAI Başkanı ve Kurucusu Greg Brockman, Twitter’da yaptığı paylaşımda ChatGPT’nin artık internete tam anlamıyla erişmeye başlayacağını duyurdu. Sohbet aracı, OpenAI ekibi ve üçüncü taraf şirketler ile ortaklaşa geliştirdiği eklentiler ile pek çok yeni yeteneğe kavuşacak.

Bu yeteneklerden biri, OpenTable ve Instacart eklentileri ile pişirmek istediğiniz yemek için gerekli malzemeleri sizin adınıza sipariş etmek bile olacak. ChatGPT’ye istediğiniz türde bir yemeği söyleyebilecek, gereken malzemeleri söylemesini ve sipariş etmesini isteyebileceksiniz.

Greg Brockman’ın bir videoyla gösterdiği bu örnek, ChatGPT’nin internet erişim kabiliyetlerinin yalnızca bir bölümü olacak. ChatGPT için geliştirilen eklentiler ile internetteki her türlü bilgiyi edinebilecek, kendiniz için işlemler yaptırabileceksiniz.

ChatGPT'ye gelen eklentiler neler sunuyor?

Expedia: Yolculuk planlarınız için kalacak ve görecek yerler sunuyor.

Fe ve dolayısıyla yeteneğe kavuşmasını bekleyebilir, üçüncü taraf geliştiricilerin de yeni araçlarıyla neredeyse her şeyi otomatikleştirmemizi sağlamasını bekleyebiliriz.

ChatGPT için yayınlanan ve yapay zeka ile internete erişim sunan eklentiler, şu anlık sınırlı sayıda geliştiricinin ve ChatGPT Plus kullanıcısının kullanımına açıldı. Ekip, eklentilerin ne zaman herkesin kullanımına açılacağı konusunda bilgi paylaşmadı. Eklentilerin bekleme listesine girmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.