MedyaFaresi MedyaFaresi

Cenk Akyol Gezi Parkı nedeniyle mi kadroya alınmadı?

Federasyon'un sitesinden yapılan açıklama sonrasında sosyal medya adeta karıştı, özellikle de Cenk Akyol'un kadroda yer almayışı tartışmalara neden oldu...

Eklenme: 10 Temmuz 2013 20:34 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 23:36

CENK AKYOL NTV MİKROFONUNU BÖYLE FIRLATTI VIDEO

Ülkemizi, Slovenya'nın 4-22 Eylül 2013 tarihleri arasında ev sahipliği yapacağı 2013 FIBA Avrupa Şampiyonası'nda temsil edecek olan A Milli Takımımızın aday kadrosu açıklandı.

Kadroda şu isimler yer aldı; Doğuş Balbay, Birkan Batuk, Kerem Gönlüm, Semih Erden (Anadolu Efes), İzzet Türkyılmaz, Dusan Cantekin (Banvit), Serhat Çetin, Cemal Nalga (Beşiktaş), Melih Mahmutoğlu (Erdemir), İlkan Karaman, Oğuz Savaş, Ömer Onan, Barış Ermiş, Emir Preldzic (Fenerbahçe Ülker), Ender Arslan, Sinan Güler (Galatasaray Liv Hospital), Ömer Faruk Aşık (Houston Rockets), Ersan İlyasova (Milwaukee Bucks), Hidayet Türkoğlu (Orlando Magic), Mükremin Deniz Kılıçlı (WVU-ABD)

AÇIKLAMA SONRASINDA ORTALIK KARIŞTI

Sezon içinde doping yaptığı gerekçesiyle NBA'de 20 maç ceza alan Hidayet Türkoğlu aday kadroya çağırılırken, Enes Kanter ise kadroda yer almadı. Beko Basketbol Ligi'nin son şampiyonu Galatasaray Liv Hospital'dan sadece Ender Arslan kadroya davet edildi. Uzun yıllardır milli takım forması giyen Kerem Tunçeri de aday kadroya davet edilmeyen oyunculardan biri oldu.

CENK'İN ALINMAMASI TARTIŞMALARA NEDEN OLDU

Açıklanan kadroda en çok tepki çeken konu ise kariyerinin en iyi sezonunu geçiren Galatasaraylı Cenk Akyol'un davet edilmemesi oldu. Özellikle play off serisinde gösterdiği performansla kariyerinin en iyi dönemini geçiren Cenk'in milli takıma davet edilmemesi sosyal medyada tepki ile karşılandı. Bazıları Cenk Akyol'un kadroya alınmamasına neden olarak şu ayrıntıyı gösterdi: Cenk, şampiyonluk maçı sonrasında NTV mikrofonunu yere atmasından dolayı kadroya alınmadı.

HARUN ERDENAY: TANJEVİC İLE CENK'İN ARASI BOZUK

A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay yaşananlarla ve iddialarla ilgili olarak hurriyet.com.tr'ye şunları söyledi: Geçen sene Cenk Akyol ile koç Tanjevic'in arası açıldı. Bugün kadrolar açıklanmadan önce de Cenk, Tanjevic'in kafasında yoktu. Yardımcı koç Nihat İziç 'Hocam Cenk iyi oyuncu bence kadroya almalıyız' diyerek Tanjevic'e öneride bulundu. Nihat hoca da Cenk'i arayarak konuşuyor. Cenk de Nihat hocaya 'Eğer Tanjevic'in bana olan tavrı değişirse kadroya girerim' diyor. Tanjevic de Cenk Akyol'un bu cevabına sinirlenip kadroya almıyor.

CENK KONUŞMADI

Yaşananlar ile ilgili olarak Cenk Akyol'a da ulaştık ancak tecrübeli oyuncu " Ben bu yaşananlar ile ilgili konuşmak istemiyorum" açıklamasında bulundu.

İşte o tepkilerden bazıları

@caglartorun
Dakika almadan gecirdigi sezonlarda buyuk tepki toplayarak takima cagirdiklari C. Akyol'u kariyer sezonundan sonra takima almiyorlar. Komik.

@Faruk_Ayyildiz
Gezi Parkı direnişine destek için röportaj sırasında NTV'nin mikrofonu yere fırlatan ve röportaj vermeyen Cenk Akyol, Milli Takıma alınmadı.

@UMTAVC
Cogu defa sezon ici performansıyla haketmedigi halde milli takıma çağrılan Cenk Akyol bu kadar iyi oynamisken kadroda yoksa, normal değildir

@AtiAksu
Gezi olayları nedeniyle NTV mikrofonunu yere atan Cenk Akyol,Garanti'nin ana sponsoru olan milli takıma alınmadı.Organize işler bunlar

@_erkul_
kendisini sevmem ama bence de Cenk Akyol'un milli takıma seçilmeme sebebi halkın yanında olması

@ccroww
Halkının acısına duyarlı olduğu için Ntv'ye tepki gösteren Cenk Akyol Şahenk'in Garanti B.nın sponsor olduğu milli takıma alınmamış.

Orhan Yavuz ‏@orhanyavuzz

Artı birden 4 kişi istifa etti, Milli takımdan Cenk Akyol. Yok mu daha fazla onurlu insan? #CenkAkyolYalnızDeğildir

12 Numara (org) ‏@12numaraorg 37 dk

Cenk Akyol milli takıma seçilemedi, ancak göstermiş olduğu tepki ile gönüllerimizi fethetmiştir. Dileriz kadro seçimi sportif bir karardır.


Chapuller Kaan Özer ‏@kaanoezer

Cenk Akyol'un milli takima alinmamasi Turk sporunun nerede oldugunu gosteriyor. Bir oyuncu bu sekilde cezalandirilamaz!


Ediz Hafızoğlu ‏@edizhafizoglu

Cenk Akyol vicdanı olan bir "İNSAN" diye Milli takımlardan uzaklaştırıldı. Sahaya çıkıp oynayanlar olur mu merak ediyorum!

serhat oral ‏@serhatoral

Cenk Akyol kadroda yok. Sporun icine de siyaseti soktunuz ya ne denir ki.


Ali Can Yaylıcı/ Hürriyet