MedyaFaresi MedyaFaresi

Cem Yılmaz'dan Kırkpınar ağalığı teklifine yanıt!

Edirne Belediye Başkanı'nın Kırkpınar ağalığı teklif ettiği Cem Yılmaz, \"ağalık için erken olduğunu fakat Kırkpınar güreşlerini izlemekten mutluluk duyacağım\" dedi.

Eklenme: 26 Ocak 2010 20:13 - Güncelleme: 18 Aralık 2015 09:16

Edirne Belediye Başkanı Sedefçi'nin "Yahşi Batı" filmindeki yağlı güreş sahneleri üzerine Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne davet edip, ağalık teklifinde bulunduğu sanatçı Cem Yılmaz, yapılan bu teklife karşı cevabını mektupla gönderdi.

Mektubunda "Yahşi Batı" filmine gösterilen ilgiye teşekkür eden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Filmimize göstermiş olduğunuz ilgiye, ekip arkadaşlarım ve şahsım adına çok teşekkür ederim. Yaklaşık 650 yıldır devam eden bu geleneğin yaşatılması için göstermiş olduğunuz hassasiyeti mutlulukla takip ediyoruz. 649. Kırkpınar Güreşlerini yerinde izlemek için başpehlivanlık müsabakalarının olduğu gün misafiriniz olmayı çok isterim. Davetiniz için çok teşekkür ederim. Kırkpınar ağası olmak için ise biraz erken olduğunu düşünüyorum. İnşallah 649. organizasyonda misafiriniz olmak bizi fazlasıyla mutlu edecektir."

Başkan Sedefçi, geçtiğimiz günlerde, Yahşi Batı'daki yağlı güreş sahnelerini çok beğendiğini ve Cem Yılmaz'ı bu yıl 649'uncusu yapılacak Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde görmek istediğini belirterek, Yılmaz'ın istediği takdirde ağalığa da talip olabileceğini kaydetmişti.