MedyaFaresi MedyaFaresi

Cem Yılmaz 'Tek Başına'da bardak yıkadı, hikayesini anlattı!

Cengiz Özkarabekir imzalı Tek Başına belgeseli, Habertürk izleyicisinin beğenisine sunuluyor. Belgeselin ilk konuğu Cem Yılmaz...

Eklenme: 05 Şubat 2010 11:04 - Güncelleme: 23 Mart 2016 16:08

Daha önce imza attığı "3 İnsan 3 Öykü" adlı belgesel dizisiyle büyük ses getiren Habertürk Televizyonu ProgramMüdürü Cengiz Özkarabekir, biyografik bilgilerin görsel bir zenginlikle anlatıldığı "Tek Başına" belgesel dizisiyle izleyiciyi yine ekran karşısına kilitleyecek.

Ünlü komedyen Cem Yılmaz'la başlayacak, doğaçlama çekimve kurgu tekniği kullanılan "Tek Başına" serisinde her cuma saat 21.05'te; Neşet Ertaş, Cüneyt Arkın, Erkin Koray,
Şenol Güneş, Turgay Şeren ve Neşe Karaböcek gibi ünlü isimler evlerimize konuk olacak.

İstanbul'un muhtelif yerlerinde, karın lapa lapa yağdığı günlerde, özellikle Cem Yılmaz'ın karikatüre profesyonel olarak başlamasında yardımcı olan ustalarıyla birlikte yapılan çekimlerden oluşan ilginç, eğlenceli ve duygusal karelerden oluşan Cem Yılmaz belgeselinin ilk bölümünde, daha önce hiç yayınlanmamış görüntü ve fotoğraflar da yayınlanacak.

40 dakikalık belgeselde mutfağa girip bulaşık yıkayan Cem Yılmaz bu sahneyi şöyle açıkladı: 1989'da lisedeyken bir otelde staj yaptım. Görevim bardak yıkamaktı.

Üniversitede turizmi kazanınca farklı iş yaparım sandım. Yalnızca yıkadığım bardak sayısı arttı. Daha önceki eski mesleğim ise adam tartmaktı.

Bir baskülüm vardı. Adam başı 1 lira alırdım. 100 kilo üzerindekiler için fiyat 2.5 liraydı. Ama kimse bana 2.5 lira vermezdi.