MedyaFaresi MedyaFaresi

Cem Küçük'ten AK Parti'ye Ali Babacan uyarısı!

Cem Küçük, yeni parti hazırlıkları içerisinde olan Ali Babacan'la ilgili AK Parti'yi uyardı. Küçük, Ali Babacan'ın partisini ciddiye almak gerektiğini belirtti.

Eklenme: 10 Ağustos 2019 00:58 - Güncelleme: 10 Ağustos 2019 00:05

Kurucusu olduğu AKP’den istifa eden Ali Babacan’ın başında olduğu yeni parti çalışmaları ile ilgili iktidarın sıkı savunucularından biri olan Cem Küçük’ten uyarı geldi. Küçük, konuya ilişkin “Ali Babacan’ın partisini ciddiye almak lazım” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Yazısında Ali Babacan’ın partisini Eylül ayı gibi kurmasının beklendiğini söyleyen Küçük, “Parti kurulduğunda dünyadan teveccüh görecek ve hakkında çok olumlu haberler çıkacaktır. Ekonominin kurtarıcısı olarak gösterilecektir. ” derken “AK Parti’nin Babacan’a dikkat etmesi gerekir.” uyarısı yaptı. Cem Küçük, AKP’ye en büyük meydan okumanın da yine Babacan ve kuracağı belirtilen partisinden geleceğini öne sürdü.

Küçük yazısında şu satırlara yer verdi: 

“Eylül ayı gibi, Ali Babacan partisini kuracak görünüyor. Çalışmalarının dünyada da ilgiyle izlendiğini söylemiş Sayın Babacan. Ona şüphemiz yok. Parti kurulduğunda dünyadan teveccüh görecek ve hakkında çok olumlu haberler çıkacaktır. Ekonominin kurtarıcısı olarak gösterilecektir. Ekrem İmamoğlu için yapılan aranan lider formülü Ali Babacan için de söylenecektir.

Ali Babacan’ın partisi iktidara oynamayacak ama Başkanlık seçimlerinde belirleyici olabilir. Yeni sistemde yüzde 50+1 oy lazım olduğu için iki üç puan oy her şeyi değiştirir. AK Parti’nin Babacan’a dikkat etmesi gerekir. Halk sol bir adayı Başkan yapmaz ama sağ adayı yapar.

Meral Akşener parti kurdu ve milletvekili seçiminde yüzde 10, Başkanlık’ta 7,8 aldı. Bunlar ciddi rakamlar. Gerçekçi olmalı; önümüzdeki dönemde AK Parti’nin önündeki en büyük meydan okuma Ali Babacan ve partisi olacaktır. Ciddiye almakta fayda var…”