MedyaFaresi MedyaFaresi

Çek kayıkçı kürekleri... Nilgün Atılgan'ı kaybettik!

MEDYAFARESİ VİDEO- 70'li yılların Yeşilçam yıldızı Nilgün Atılgan, Antalya'da geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi. Medyafaresi, Allah'tan rahmet diliyor.

Eklenme: 13 Aralık 2012 15:44 - Güncelleme: 06 Nisan 2016 01:10

NİLGÜN ATILGAN’IN UNUTULMAZ ŞARKISI.. ÇEK KAYIKÇI KÜREKLERİ.. VİDEO

Sigara almak için evden çıkan ve yolun karşısına geçerken bir taksinin çarpması sonucu yaşamını yitiren Nilgün Atılgan pek çok Yeşilçam filminde rol almıştı.

Merhum oyunculardan Öztürk Serengil’le bir dönem evlilik yapan Nilgün Atılgan’ın cenazesinin yarın İstanbul Selimiye Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından defnedileceği bildirildi.

NİLGÜN ATILGAN KİMDİR?


1970’li yılların sinemadaki kötü kadın’larından biri olarak ünlenen Nigün Atılgan, İstanbul’da 1954 yılında dünyaya geldi. Bir dönem Öztürk Serengil ile evlendi ve boşandı.

1972 yılında sinema kariyerine başladı. Asi Gençler, Arap Abdo, Bir Demet Menekşe, Pemde Dünya, Pir Sultan Abdal, Enayi, Mahcup Delikanlı, Ah Nerede, Gülünüz Güldürünüz adlı filmlerde rol aldı.

70’lerde şarkıcılık da yaptı Nilgün Atılgan. Özellikle de Çek Kayıkçı Kürekleri adlı şarkıyla bir dönemin hafızasında yer etti.