MedyaFaresi MedyaFaresi

Cebinizde bir el görürseniz o Recep'in elidir..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Balıkesir'de yolsuzluk operasyonlarıyla ilgili konuştu.

Eklenme: 19 Ocak 2014 14:08 - Güncelleme: 30 Mart 2016 08:10

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

"Artık önümüzde yeni bir Türkiye var. Bir diktatörün yönettiği bir Türkiye var.

Sizin ürettiğiniz ürünlerin hakkını ceplerine koyuyolar.

Arada elinizi cebinize atarsanız, başka bir el görürseniz bilin ki o el Recep'in elidir.

Rüşvet ve yolsuzlukluk diktatörlük rejimlerinde olur. Sizin haber alma hakkınız kısıtlanmışsa bilin ki o ülkede rüşvet vardır, yolsuzluk vardır.

4 Bakan yolsuzluk yaparken suçüstü yakalanmışlardır.

Demokrasilerde bize düşen bir görev vardır. Kul hakkı yiyeni affetmeyeceğiz. Önümüzde bir tarih var 30 Mart. 30 Mart'ta demokratik yollardan bunun hesabını soracağız. Buradan bütün yurttaşlarıma sesleniyorum. Geçmişte Anavatan Partisi vardı, Demokrat Parti vardı, MHP var. Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren değerli yurttaşlarım var. Sen niye şu partiye oy verdin diye suçlamadım. Bizler de onlara saygı duyarım. Ama ilk kez önümüzde bir tablo var. çatışan bir Türkiye tablosu var. ben söylemiyorum. TBMM Başkanı Anayasanın 138'nci maddesi çökmüştür diyor. Yani yargı kararları uygulanmıyor. O zaman her yurttaşımın elini vicdanına koyup yeniden düşünmesi lazım. Türkiye çok kirlendi. Türkiye'nin o kirlilikten arınması lazım.

Benim cebimde para olmasın ama vatandaşın cebinde para olsun, vatandaş huzurlu olsun diyorum ben. Seçimlerde bizim bir aile sigortası projemiz vardı. Geliri olmayan her aileye ayda 600 TL yatırmayı taahhüt etmiştik. Biz bunu anlattık. Dediler ki parayı nereden bulacaksınız. Son yolsuzluk olayında götürülen para 247 milyar lira. Diyeceksiniz ki bu kadar götürülür mü. Bunların sloganı vardı büyük düşünün. E büyük götürdüler.

Bize karşı darbe yapıldı diyorlar. Ben darbelere karşıyım arkadaşlar. Hayatımın her döneminde demokrasiyi savundum.

Gün birlik günüdür. Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz tehlikede. Özgürlük mücadelemizi elimizden almak istiyorlar. Basına sansür koydular. Televizyon kanalları bir açılıyor. Her yerde Recep Tayyip Erdoğan.

Devlette çeteler var diyor. Çeteler kim? Senin istifa eden 4 bakanın. Çete reisi kim? Onu siz biliyorsunuz."