MedyaFaresi MedyaFaresi

Cavalli'den Gezi Parkı yorumu! Sizin probleminiz...

Hürriyet'ten İzzet Çapa'ya konuşan dünyaca ünlü İtalyan modacı Roberto Cavalli Gezi Parkı'ndan, modaya kadar birçok konu hakkında açıklamalar yaptı..

Eklenme: 23 Haziran 2013 09:30 - Güncelleme: 06 Kasım 2015 07:34

Domus Academy, İtalyan modacı Roberto Cavalli’ye onursal master diploması verdi. Hürriyet’ten İzzet Çapa törenin ardından ünlü modacı ile özel bir röportaj yaptı.

Ünlü modacı Roberto Cavalli hayvan sevgisinden, nasıl modacı olduğuna, Türkiye’deki Gezi Parkı eylemlerinden ailesi ile ilgili tüm bilinmeyenleri anlatı.

İşte o röportajdan kısa bir bölüm;

Türkiye’ye sık sık geldiğini bizzat biliyorum...

- Evet, özellikle İstanbul çok keyif aldığım bir şehir.

Son günlerde Türkiye’de yaşanan Gezi eylemleri için bir yorumun var mı?

- O sizin probleminiz.

Bu biraz sert olmadı mı?

- Sert anlamak isteyen sensin. Bizim problemlerimiz bizi, sizinkiler sizi ilgilendirir anlamında söylemiştim. Dünyada özgürlüğümüzü yitirdiğimize inanıyorum.

Nedenmiş o?

- Kim bilir belki siyaset hepimizin kafasını karıştırıyordur ya da televizyon iyiden iyiye beynimizi yıkayıp duruyordur.

 İsmin şaşaa ve iddiayla eş anlamlı adeta. Beğenmek ve beğenilmenin insan için ne kadar önemli olduğundan bahsettin az önce. Peki senin en beğendiğin tasarımcı kim?

- Benden isim bekliyorsan maalesef hayal kırıklığına uğrayacaksın. Ama şunu kesinlikle belirtmek isterim ki; en beğendiğim ve tabii ki de en mükemmel tasarımcı Tanrı’dır. Bunu keşfettiğim an, Tanrı’yı kopyalamaya başladım.

İnançlı bir insansın yani.

- Ben ‘benim Tanrıma’ inanıyorum.

Hürriyet

RÖPORTAJIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

GENÇ SEVGİLİSİ CAVALLİ’Yİ ELLERİYLE YIKADI -FOTO GALERİ-