MedyaFaresi MedyaFaresi

Canlı bombalar cehenneme gidecek!

Fethullah Gülen her intihar saldırısının çok boyutlu bir cinayet olduğunu, canlı bombaların cehenneme gideceğini belirtti

Eklenme: 24 Mayıs 2013 15:20 - Güncelleme: 16 Şubat 2016 01:52

Fethullah Gülen, insanlığın belli dönemlerde adeta “hezeyan devirleri” yaşadığını belirterek, faili kim ve hedefi ne olursa olsun, her intihar saldırısının “çok boyutlu bir cinayet” olduğunu belirtti. Gülen canlı bombaların cehenneme gideceğini belirtti.

Gülen internet sitesinden duyurulan ve din kisvesi altında işlenen cinayetlere değindiği yeni açıklamasında özetle şöyle dedi:

“-Meşrû ve hak olan bir hedefe ulaşmanın vasıtaları da yine hak ve meşrû olmalıdır. ...İslâm’a hizmet ve Müslümanları gerçek hedeflerine yönlendirmek de kat’iyen şeytânî yollarla gerçekleşemez. El âlem vahşice davranabilir; fakat mü’minler istikametten ayrılamazlar/ayrılmamalıdırlar.

-Bir cinayet ‘kutsal’ sayılarak ve din adına yapılıyorsa, bu çok daha tehlikelidir ve -şayet ilaçlarla ve beyin kontrolüyle gayr-i iradî yapmamışlarsa- fâillerinin ötede iflah olmaları mümkün değildir. Canlı bombalar, o işi dini ikâme için yapsalar ve ölüme ‘Lâilahe illallah’ diyerek gitseler bile önce kendileri cehenneme düşerler. Çünkü İslam’da gerek sulh gerekse savaş halinde yapılması icap edenler belli kanun ve disiplinlere bağlanmıştır. Sulh halinde kimse kendi kendine harp ilan edip bir insanı öldürme kararı alamayacağı gibi, sıcak savaş esnasında da karşı cephede bulunan çocuk, kadın ve yaşlıları öldürme hakkına sahip değildir. Bu itibarla, hangi açıdan ele alınırsa alınsın, intihar saldırılarını, canlı bombaları ve benzeri terör hadiselerini Müslümanlıkla telif etmek asla mümkün olamaz.”

Gülen fitnelerin kol gezeceği bir çılgınlık dönemlerinde aklı başında ve Allah’a gerçekten inanmış insanların, tesis ettikleri dengeyle mevcut hezeyanları tadil etmeye bakması gerektiğini dile getirirken “Acaba ne yapsak ki bu şiddet ve hiddeti kırabilsek ve yeniden bir denge tesis edebilsek?” yönünde çaba göstermelerini tavsiye etti.

ANKA

Fethullah Gülen’in o tavsiyesini Başbakan’a aktardım!