MedyaFaresi MedyaFaresi

Canlı bomba Şeyh Abdurrahman Alagöz mü?

31 SGDF’li gencin hayatını kaybettiği canlı bomba saldırısı gerçekleştirmiş olabileceği düşünülen kişinin kimliğine ulaşıldı. Saldırıda kendisi de hayatını kaybedenler arasında bulunmasına rağmen, kimliği henüz açıklanmayan canlı bombanın Adıyaman nüfusuna kayıtlı 20 yaşındaki genç bir erkek...

Eklenme: 21 Temmuz 2015 11:34 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 21:00

Dicle Haber Ajansı’nda (DİHA) yer alan habere göre şu ana kadar saldırganın kimliğine dair resmi bir açıklama yapılmış değil. İsmi patlamada yaşamını yitirenler arasında henüz resmi olarak açıklanmasa da DİHA, saldırıyı gerekleştirdiği yönünde güçlü şüpheleri bulunan canlı bombanın kimliğine ulaştı. Kültür Merkezi’nde yaşanan patlama sonrası olay yerinde hayatını kaybedenlerin cenazeleri üzerine bulunan ve canlı bomba olabileceği şüphesiyle DİHA’ya ulaştırılan bir kimlik, hem devlet hem de SGDF-ESP tarafından bu yönlü bir açıklama yapılmamış olması nedeniyle canlı bombanın bu kişi olabileceğini kuşkularını arttırdı.

Yapılan ilk resmi açıklamalarda kadın olduğu, sonrasın da ise kadın kılığına girmiş bir erkek olduğu yönünde haberlerin geçildiği patlamayı gerçekleştirme ihtimali yüksek kişi, 20 yaşlarında genç bir erkek.

CANLI BOMBA ŞEYH ABDURRAHMAN ALAGÖZ MÜ ?

Parçalanmış cenazesinin üzerinde bulunan ve patlamada yıpranmış nüfus cüzdanı bilgilerine göre canlı bomba olabilecek kişinin ismi Şeyh Abdurrahman Alagöz.

Edinilen bilgilere göre, Emniyet’in de canlı bombanın Şeyh Abdurrahman Alagöz olduğunu tespit ettiği, ancak resmi açıklama için kimliği şuan için gizlendiği öğrenildi. Alagöz ile ilgili ulaşılan bir diğer bilgi ise 2 ay önce IŞİD çetelerine katıldığı yönündeki bilgi oldu.

HDP BOMBACISI GİBİ O DA ADIYAMAN’LI

Alagöz’ün Adıyamanlı olması, akıllara, HDP’nin 5 Haziran’daki Diyarbakır mitingine dönük gerçekleştirilen bombalı saldırının faili olan yine Adıyamanlı Orhan Gönder’i getirdi. IŞİD  çetelerinin uzun bir süredir kentte aktif örgütlenme içerisinde olduğu ve çok sayıda kişinin çetelerin saflarına katıldığı yönünde iddialar yoğunlaşmıştı.