Abone Ol

Candaş Tolga Işık'tan Flaş Tansu Çiller İtirafı

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Armağan Çağlayan'ın Youtube programında yeni parti kuracağı konuşulan Tansu Çiller’le ilgili dikkat çeken bir itirafta bulundu.

Candaş Tolga Işık'tan Flaş Tansu Çiller İtirafı

Armağan Cağlayan’ın kanalına konuk olan gazeteci Candaş Tolga Işık’tan yıllar sonra bir itiraf geldi. Candaş Tolga Işık, Tansu Çiller’in kendisini bir oyuna getirdiğini söyledi.

Işık, Çiller’in sadece sana konuşuyorum sözleriyle aynı anda birden çok gazeteciye röportaj verdiğini ileri sürdü.

Işık çok konuşulacak iddiasıyla ilgili şunlar ifade etti:

Posta Gazetesi’nde hafta sonları için röportaj yapıyorum. Tansu Çiller de o dönem Başbakanlığı falan bırakmış siyasetle ilgisi yok gibi duruyor. Bana bir telefon geldi. Dediler ki “Tansu hanım röportaj verecek” ister misiniz diye soruldu. ‘İsterim tabi ki’ dedim.

Tansu hanm bana ‘İşte ilk sende çıkacak, ilk ve tek sen yapacaksın’ sözleriyle randevuyu verdi.  Gittim Tansu hanım geldi röportaj yaptım. Çıktım müthiş mutluyum yadım. Bir çıktı abi gazete Tansu hanım aynı röportajı 3 kişiye daha vermiş. Hayatımda yediğim en büyük goldü. Helal olsun Tansu hanıma

İlber Ortaylı Hoca boşuna demiyor 'Türk tarihinin en berbat siyasetçisi Tansu Çiller"dir diye. İlber Hoca'ya 'Türkiye tarihinin en berbat siyasetçisi kim' diye sordum. Kendi şivesiyle 'Tansı' cevabı vermişti.

Süleyman Demirel'le ilgili bir söz var. "Demirel sizi kayığa bindirir, sallar, sizi denizde dalga olduğuna inandırır" derlerdi. Tansu Hanım da biliyorsunuz o ekolden... Beni o gün gerçekten inandırdı denizde dalga olduğuna...