Abone Ol

Canan Kaftancıoğlu: Diktatörü Seçim Yoluyla Ülkeden Göndereceğiz

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, partisinin 81 il gençlik kolları başkanlarına; “Partimize, partimizin ilkelerine, gençliğinize, kendinize ve sizlerin hayallerini hedefleri hâline getiren genel başkanımıza, genel başkanımızın sizlere sunduğu imkanlar ve sizin genel başkanımıza, partimize oluşturduğunuz ve artırdığınız enerjiye güvenerek belki de dünya tarihinde bir ilki başaracağız. Demokrasi yoluyla bir diktatörü bu ülkeden göndereceğiz” dedi.

Canan Kaftancıoğlu: Diktatörü Seçim Yoluyla Ülkeden Göndereceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; yarın, partisinin il gençlik kolları başkanları ile toplantı yapacak. 81 il gençlik kolları başkanları, bugün İstanbul Planlama Ajansı’nın Florya’daki merkezinde bir araya geldi. Etkinliğe; CHP Genel Başkan Yardımcıları Gökçe Gökçen ve Onursal Adıgüzel, CHP milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik ve belediye başkanları katıldı.

Kaftancıoğlu, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Değerli kardeşlerim, o kadar kıymetli bir partide, o kadar kıymetli bir süreçte tarihe tanıklık ediyorsunuz ki... Bu tarihe tanıklık ederken kimi süreçleri istediğimiz gibi şekillendirebiliriz ama kimi süreçler bizim isteğimizin dışında gelişir ve o süreçleri nasıl karşıladığımız; zamanın, zeminin, tarihin bize yüklediği bir sorumluluktur. Şundan dolayı söylüyorum; yaşadığınız bu zor günlerde, bugünün Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihine tanıklık ederken sizin yaşınızda olmak demek, aslında hakikaten çektiğiniz zorluklara rağmen bunu bilerek ve görerek çok kıymetli, öykülenecek ve aslında cesaretinizden dolayı kötülüğün iktidarda olduğu bugünde, bu yaşta bu kötülüğe karşı savaşabilme, mücadele edebilme duruşunuzdan dolayı bence cesur olan ben ya da biz değiliz; cesur olan sizsiniz. Hepinizi kocaman kucaklıyorum ve alkışlıyorum bu cesaretimizden ötürü. İyi ki varsınız.

Hep ne diyoruz? Gençlik gelecek. Bazen bunu cümlenin gidişine göre kullanıyoruz ama sizlerden bir ablanız olarak tek bir isteğim var ki, siz zaten hissediyorsunuz. Hissetmeseniz bu cesarette olamazdınız zaten. Partimize, partimizin ilkelerine, gençliğinize, kendinize ve sizlerin hayallerini hedefleri hâline getiren genel başkanımıza, genel başkanımızın sizlere sunduğu imkanlar ve sizin genel başkanımıza, partimize oluşturduğunuz ve artırdığınız enerjiye güvenerek belki de dünya tarihinde bir ilki başaracağız. Demokrasi yoluyla bir diktatörü bu ülkeden göndereceğiz.

"Gençsiniz, akıllısınız, ahlaklısınız"

Kimi zaman kişi kendi başardığını ya da tarihi süreçlerdeki kendi etkisini hissedemeyebilir. Ben de bu kadar önemli bir süreçte ne yapabilirim ki, x ilinde gençlik kolu başkanıyım, x ilçesinde gençlik kollarında çalışıyorum. Asla. 21’inci yüzyılın siyasetinde, 21’inci yüzyılda cumhuriyeti yeniden taçlandıracağımız, temelleri sağlam ama kolonlarını çatlatmaya çalıştıkları Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde sizin bulunduğunuz yerlerdeki kendinize güveniniz; güvenmeniz için çok sağlam gerekçeleriniz var. Gençsiniz, akıllısınız, ahlaklısınız, başkası için değil çünkü Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapmak bunu gerektirir. Kendiniz için değil, bu topraklardaki herkes için inanarak mücadele ediyorsunuz. İşimizi yaparsak ki, gençlerin bunu bizlerden çok daha iyi yaptığını biliyorum ben. Bunu da hissedersek eğer işimiz hakikaten bizim için zor gibi görünüyor ama bizler için çok kolay.

"Zor olanı iktidardaki kötülük düşünsün"

Zor olanı iktidardaki kötülük düşünsün. Biraz önce İstanbul güzel, sizlerle daha güzel demiştim. Hakikaten bu İstanbul Planlama Ajansı da İstanbul gibi hepimizin birlikte nefes aldığı alanlar oldu. Ne dedik? Partimizde, inancımız var. Çalışkanlığımız var. Ekrem Başkanımızın söylediği gibi ben de selamını ileteyim. Çalışkanlığımız var ve burada kocaman bir aile olduğumuzu bu anlarda çok yoğun hissediyorum. Siz gençler var. Bizim İstanbul’daki yaş almış ama hep genç kalan belediye başkanlarımız var. Milletvekillerimiz keza aramızda. Genel başkan yardımcımız ve gençlik örgütünün A’dan Z’ye bütün komponentleri yan yana, omuz omuza, umudu örgütlüyoruz. Umudu örgütlemenin olmazsa olmaz bir koşulu var. İnançlı olmak ve ben biliyorum ki, Cumhuriyet Halk Partisi gençliği geçmişte olduğu gibi gelecekte de inançlı olacak ve o inancıyla Türkiye nefes aldıracak.

"Mustafa Kemal Atatürk, bu cumhuriyeti gençlere boşuna emanet etmemiştir"

Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk, boşuna Gençliğe Hitabe yazıp boşuna bu devleti, bu Cumhuriyeti gençlere emanet etmemiştir diyorum. Sizlerle bir arada olduğum için hakikaten çok mutluyum. Çünkü sizlerle bir arada olunca enerjimizin artması bir yana, herhalde sizlerin enerjisi bizdeki yorgunlukları alıp götürüyor. Ben bu bağlamda İstanbul’da bu çalıştayı yapmış olmanız, İstanbul il örgütümüze saha çalışmalarınızla destek vermiş olmanızdan dolayı ve gençlik kolu başkanımıza özellikle çok teşekkür ediyorum. Bir gün kendisiyle sohbet ederken ‘Benim hayallerim var’ demişti. Asla ve asla hayallerinizi kaybetmeyin ve gençlik örgütünün hayalleri, genel başkanımızın hedefiyle Türkiye’deki bütün mazlum ve mağdurların kurtuluşunun işareti olacaktır diyorum."