MedyaFaresi MedyaFaresi

Can Bonomo'ya 18 uğurlu gelecek mi?

Can Bonomo, yarı finalde salonu coşturan “Love Me Back” şarkısını bu kez birincilik için seslendirecek.

Eklenme: 26 Mayıs 2012 10:35 - Güncelleme: 18 Mart 2016 04:38

57. Eurovision Şarkı Yarışması’nda büyük final bu akşam. 

İŞTE CAN BONOMO’NUN YARI FİNAL PERFORMANSI! VİDEO 

CAN BONOMO SAHNEDE! İŞTE O FOTOĞRAFLAR! FOTO GALERİ

İşte Eurovision şarkımız Love me back!.. VİDEO

AZERBAYCAN’IN başkenti Bakü’de düzenlenen 57. Eurovision Şarkı Yarışması’nın büyük finali bu akşam yapılacak. Önceki akşam Hazar kıyısındaki Crystal Hall’da düzenlenen ikinci yarı finalden finale çıkmaya hak kazanan ülke temsilcileri için dün bir basın toplantısı düzenlendi. Aralarında Can Bonomo’nun da yer aldığı 10 finalist, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

DÖNÜŞ BİLETİ DEĞİL ALTIN BİLET

Yarı final gecesinde Türkiye’nin finale kaldığı en son açıklanmıştı. ‘Altın biletle’ finale giden Can Bonomo, kardeş ülke Azerbaycan’da olduğu için kendisini şanslı ve mutlu hissettiğini belirterek, “Sona kaldığımda ya altın bileti ya da İstanbul’a dönüş biletini alacaktım” diye konuştu. Genç şarkıcı, kura sırasında Malta temsilcisinin isteği üzerine onun da kurasını çekti. Bonomo’nun çektiği kura sonucunda Malta bu akşam 21, Türkiye ise 18’inci sırada yarışacak.

TEKLİF GELDİ, BEN GİTMEDİM

Can Bonomo’nun babası Yaşar Bonomo, Azerbaycan’a götürülmediği iddiası hakkında konuştu. Baba Bonomo, TRT’nin finallere katılmaları için kendilerine teklifte bulunduğunu, ancak ailesindeki sağlık sorunu nedeniyle kabul etmediğini söyledi. Oğlundan finalde de başarı beklediğini belirten Yaşar Bonomo, “İzmir ve Türkiye olarak arkasındayız. Çok inanıyorum, Can Türkiye’yi mutlu edecek bir sonuca imza atacak” dedi.

Duygularını yazdı

Can Bonomo, yarı final öncesinde duygularını kağıda döktü ve o sayfanın fotoğrafını çekip Instagram’dan hayranlarıyla paylaştı: “Bugüne kadar bizlere destek olan herkese teşekkür etmek istedim. Ne yalan söyleyeyim, kolay geçmedi. Çünkü 25 yaşında olmak kolay değil. Söz yazmak, müzik yazmak kolay değil. Bunu insanların beğenisine sunmak, büyümeye çalışmak, bir şeyler yaratmaya çalışmak maalesef kolay değil. Bunu bizler için dayanılabilir hale getiren bir kitle oluştu. Artıyorlar da. İşte bu teşekkür onlara.”

Nasıl buldular?

Heyecandan sesi titredi

Naim Dilmener: Vokal performansı iyi değildi. Heyecandan sesi titredi, “acemi bir çocuk” gibi göründü. Uyması gereken koreografiyi de (kısmen) kaçırdı/atladı. Gurbetçilerimizin her şart altında verdikleri destek olmasa, Bonomo ve şarkısı final yüzü göremezdi.

Daha sağlam okumalı

Ali Kocatepe: Türkiye elemelerinde şarkısını ilk defa dinlediğimde çok beğenmiştim. Fakat bu elemelerde entonasyonunu bozuk buldum. Daha sağlam, notalara daha basarak okuması gerekiyor. Şarkı güzel, şov, koreografi iyiydi.

Koreografi çok iyiydi

Ali Rıza Binboğa: Sanırım performansını heyecan etkiledi. Ancak dans ve koreografi çok iyiydi. Can’ın yarışmaya kadar mutlaka heyecanını yatıştıracak egzersizler, telkinler yapması gerekiyor.