MedyaFaresi MedyaFaresi

Camide veli toplantısı şaşırttı!

MEDYAFARESİ VİDEONiğde Milli Eğitim Müdürü, velilere seslenmek için bir camiyi mekan olarak seçti

Eklenme: 24 Şubat 2013 13:39 - Güncelleme: 23 Mart 2016 14:44

CAMİDE VELİ TOPLANTISI VİDEO

Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü eğitimin okulda başlamadığını aksine eğitim aile içinde başladığını vurgulamak adına Bağlama Kasabası halkı ile Cuma namazı öncesi cami de buluştu. Cuma namazı öncesi vaaz yerine kısa bir seminer veren ve anlatımlarda bulunan Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci çocuklara davranış ve çocukların eğitimi hakkında bilgiler verdi.

Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Ahmet Şenel seminer öncesi toplanan cemaate Kuran-ı Kerim okuyarak dua etti. Kuran-ı Kerim tilaveti sonrası anlatımına başlayan Celalettin Ekinci aile bireylerinin çocuklar üzerinde ki etkisileri hakkında kısa bilgiler verdi. Sinevizyon perdesinde geçen klipler ve okuduğu hadislerle de anlatımını güçlendiren Ekinci Peygamber efendimizin(SAV) ilim’e ve eğitime verdiği önemi de vurguladı. Eğitimin yanı sıra camilerinde öneminin yer aldığı anlatıda Ekinci "Camiler sadece namaz kılınan yer değildir. Burada vakit geçirmemiz gerek, çocuklarımızı buraya yönlendirmeliyiz çocuklarımız vakitlerini burada harcamalı burası toplanma yeri çünkü" dedi.

Yapılan Eğitim semineri sonrası Cuma Namazını da Bağlama Merkez camiinde kılan Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, "Eğitimde velilerimizin desteği çok önemli. Bizde bunun için velilerimize ulaşmaya çalışıyoruz ve bunu her fırsatta değerlendiriyoruz. İnşallah bundan sonra Cuma namazlarımızı Cuma buluşmaları adını verdiğimiz toplantılarla gerçekleştireceğiz. Velilerle bir araya gelerek yaptığımız ve yapılacak çalışmaları anlatacağız. Eğitimde veliyi işin içine katmazsak bir yere varamayacağımızın farkındayız. Dolayısıyla veli desteğini tam olarak sağlamak gerek" dedi.

DHA