MedyaFaresi MedyaFaresi

Büyük ikramiye size çıksa ne yaparsınız?

Şans oyunlarıyla zengin olanların yüzde 19’nun işlerinde çalışmaya devam ettiği belirtiliyor.

Eklenme: 22 Ekim 2012 16:35 - Güncelleme: 16 Mart 2016 19:24

İngiltere’de yapılan bir araştırmanın sonuçları, son 18 yılda 3 milyon kişinin milyoner olduğu ve şans oyunlarıyla zengin olanların yüzde 19’nun işlerinde çalışmaya devam ettiğini ortaya koydu.

BÜYÜK İKRAMİYE VURANLAR ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR

Oxford Economics’in yaptığı araştırma sonucunda, 1994 yılından bu yana İngiltere’de 3 milyon kişinin büyük ikramiye kazanarak milyonerler listesine eklendiği, bu kişilerden sadece yüzde 59’unun işinden ayrıldığı,yüzde 19’unun çalışmaya devam ettiği, yüzde 31’inin ise gönüllü olarak hayır kuruluşlarında görev yaptıkları tespit edildi.

KARAVAN ALIP BANYOLARINA JAKUZİ TAKTIRDILAR

Büyük ikramiye kazananlar arasında yaklaşık 8 bin kişi yeni bir ev alırken, her üç kişiden biri evinin jakuzili olmasını istedi. Kazananların 17 bin 190’ı yeni bir araba, 300’ü de karavan aldı. Çoğu şanslı Audi marka arabayı tercih ederken, en popüler seyahat destinasyonu olarak ABD ‘yi tercih etti.

Araştırmanın sonuçları ayrıca, milyoner olanların paralarının yüzde 98’ini yurt içinde harcayarak İngiltere ekonomisine büyük katkı sağladıklarını, bu kişilerin yaklaşık 4 bin kişiye iş olanağı sağladığını ortaya koydu.

DHA