MedyaFaresi MedyaFaresi

Bülent Arınç'tan Cüppeli yorumu! ''Türkiye'de artık öcüler yok''

Fatih Altaylı, Deniz Baykal'ın Cübbeli Ahmet'e geçmiş olsun demesi üzerine Bülent Arınç'ın ilginç yorumuna yer verdi.

Eklenme: 07 Şubat 2010 11:09 - Güncelleme: 21 Mart 2016 21:52

'Daha yumuşak tonda konuşabilirdim'

Dün "Bülent Arınç'ın bana ve Deniz Baykal'a kızması, arka bahçesine girmiş olmamızdan mı acaba" diye sordum. Bülent Arınç hemen aradı. "Hiç alakası yok. Herhalde siz yanlış anladınız ya da ben iyi ifade edemedim. Sizin Cübbeli Ahmet'i konuk etmeniz çok güzel. Bir dönem Türkiye'de öcü olan insanların öyle olmadığı ortaya çıkıyor. Deniz Bey'in Cübbeli Ahmet'e geçmiş olsun demesi de öyle. Eskiden olsa bu mümkün değildi. Bana göre Deniz Bey'in hatası, Cübbeli'yi izleyip eğleniyorum demesi oldu. Yoksa geçmiş olsun demesi Türkiye'de artık öcülerin olmadığını gösteriyor" dedi. Teke Tek Özel programlarını kaçırmadan izlediğini, programın Türkiye'de herkes tarafından izlendiğini, kendisi izleyemese bile eşinin her programı mutlaka
izlediğini anlattı.

Ben Bülent Arınç'a, Balçiçek Pamir'in dün yazdığı "Ya Münevver Arınç'ın odasını birisi bassaydı" başlıklı yazıyı sordum. Çok samimi yanıt verdi: "Aslında oda basma falan yok.
Orada iç içe iki oda vardır. Birinde oturulur. Ben de orada oturdum yıllarca. Başkanvekilleri oturur.Milletvekilleri gider oturur. Her zaman kuru pasta falan vardır. Arkasında da oturumu yönetmek için mecburi olan kıyafetleri giyinmek için bir oda vardır. O odada namaz kılmak isteyenler için de bir seccade bulunur. Ben herkesin girip çıktığı o odaya girdim.

Baskın falan değildi. Hatta ben girdiğimde içeride Murat Özkan da oturuyordu. Selamlaştık. Hoşgeldiniz dediler. Fakat şimdi düşünüyorum da, galiba ben biraz fazla sert girdim söze. Ayıp ettim galiba. Yani sert derken eleştirimi sert yaptım. Biraz daha düşük tonda konuşabilirdim. Hatam orada oldu. 'Bu nasıl yönetim' mi dedim, 'Böyle mi yönetilir' mi dedim tam hatırlamıyorum ama biraz sertçe konuştum. 'CHP'li gibi davranıyorsunuz. Tarafsız olun biraz. Bu gidişle kavga çıkacak.

Bunun sonu iyi değil' dedim. Ama tonlamam biraz hatalı oldu herhalde. Belki de Güldal Hanım'a, daha doğrusu bir hanıma söylememem gereken bir
şey söyledim.

Gazete Habertürk