MedyaFaresi MedyaFaresi

Bugün bütün gözler Taksim'de! İşte son durum..

Bugün su savaşının hemen ardından saat 19.00’da da Taksim Dayanışması, halka kapalı olan Gezi Parkı’na girmeye çalışacak.

Eklenme: 06 Temmuz 2013 13:03 - Güncelleme: 16 Mart 2016 17:04

Bugün herkesin gözü Taksim Meydanı’nda olacak. İlk olarak geçen hafta gerçekleştirilemeyen “1. Geleneksel Water War Şenliği” nin saat 18.00’de yapılması beklenirken, hemen ardından saat 19.00’da da Taksim Dayanışması Gezi Parkı’na girmeye çalışacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “White Sea” sözlerinden etkilenen iki aktivistin planladığı “1. Geleneksel Water War Şenliği” etkinliği, geçen hafta Diyarbakır Lice’de yaşanan olaylar nedeniyle bu haftaya ertelenmişti. Ankara, İzmir ve Bodrum’dan da katılımcıların olacağı su savaşının saat 18.00’de başlayacağı, hatta su savaşının kuralları da günler öncesinden duyurulmuştu.

Ardından Taksim Dayanışması Gezi\'ye girmeye çalışacak

4 Temmuz’da Taksim Dayanışması’nın resmi internet sitesinden, “Parkımıza Gidiyoruz! Gezi Parkı’nı halka kapatanlara, Taksim Meydanı ve Gezi Parkını kimliksizleştirme, insansızlaştırma ve betonlaştırma planlarının iptaline yönelik mahkeme kararını elden tebliğ etmeye, parkı yeniden gerçek sahiplerine yani herkese açmaya gidiyoruz. Bizi biz yapan bütün değer ve renklerimizle, sarsılmaz bir sağduyu, direnme gücü, kararlılık ve inanılmaz bir yaratıcılıkla, yaşamın olduğu her alanda hala bir aradayız.Taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz.Kayıplarımızı anmak, taleplerimizi tekrar hatırlatmak ve hala tüm Türkiye’de yaşanan şiddeti kınamak üzere 6 Temmuz Cumartesi günü saat 19.00’da mahkemenin gerekçeli kararıyla Taksim’de buluşuyoruz” duyurusu yayınlanmıştı.

Polis araçları artıyor
Konuyla ilgili Twitter’dan #GEZIBUGUNHALKIN hastagi başlatılarak yorumlar yapılırken, polis de AKM ve Gezi Parkı önünde bekleyişini sürdürüyor. Taksim Meydanı’nda duran çevik kuvvet otobüslerinin ve polisleri taşıyan İETT otobüslerinin sayısının arttığı da yine Taksim Meydanı ve çevresinde dikkat çekiyor.

Hürriyet