MedyaFaresi MedyaFaresi

Bu ülke delikanlıyı sever ama omzu düşükten huylanır

Eklenme: 19 Şubat 2014 17:27 - Güncelleme: 13 Mart 2016 13:22

 

"YA CUMHURBAŞKANI TUZAĞA DÜŞÜRÜLDÜ, YA DA MİLLET ALDATILDI"
MHP lideri Devlet Bahçeli, Avanos’ta öğle yemeğinin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün internet yasasını imzaladığını, ancak bazı maddelerin değiştirilmesini istediğini hatırlatması üzerine Bahçeli, şöyle dedi:
“MHP bu yasa tasarısının Meclise getirilmesini yanlış görmüştür bazı maddelerine itirazları olmuştur. Fakat Adalet ve Kalkınma Partisinin sayısal çoğunluğuyla Meclisten bu yasa çıkmıştır. Bu yasa tartışılırken Mecliste kabul edilip kamuoyuna duyurulmuşken, sayın Cumhurbaşkanı yasanın bazı maddelerinden rahatsızlık duyduğunu ifade etmiştir. Macaristan’a yapılan ziyaret dönüşü bunu tekrar gözden geçireceğini ifade etmiştir. Fakat şimdi sayın Cumhurbaşkanı bu yasayı onaylamıştır. İtirazlarını ortadan kaldırmıştır. Fakat burada muvazzalı durum vardır. O da şudur. Sayın Cumhurbaşkanının itiraz edeceği konular üzerinde, ‘Siz bu yasayı onaylayınız. Meclis Genel Kurulunda bu maddeleri tekrar değiştirelim’ diyerek sayın Cumhurbaşkanının kamuoyuna duyurduğu görüşlerinden vazgeçmemesini, ancak yasa değişikliği ile Genel Kurulda bazı değişiklikler yapmak suretiyle de sayın Cumhurbaşkanının bu konudaki görüşlerini sanki yerine getiriyorlarmış gibi bir tavır içine girilmiştir. Bu siyasi tarihimizde ve Meclis çalışmalarında görülmeyen bir usuldür. Ya burada sayın Cumhurbaşkanı tuzağa düşürülmüştür ya da millet aldatılmıştır. O nedenle tekrar Adalet ve Kalkınma Partisi veya hükümet, Cumhurbaşkanın karşı olduğu maddeleri onaylatıp sonradan Genel Kurula getirip değiştirmeye yönelik oyuna MHP düşmeyecektir. Meclise tekrar gelirse geçmişteki tavrı neyse aynen devam ettirecektir. Doğrusu da budur. Sayın Cumhurbaşkanı eğer böyle oyunun içine girmişse, paralel devleti paralel yönetim olarak orda aramak lazım” dedi.
YA ONAYLAYACAKSINM YA REDDEDECEKSİN
Bahçeli, gazetecilerin ‘Cumhurbaşkanı onaylamadı, işaretini verdi Anayasa Mahkemesini işaret etti’ hatırlatması üzerine ise şöyle dedi:
“O zaman erken konuşmaması lazım. Yasa tasarısı Cumhurbaşkanı katına çıktığında çok yönlü inceletmesi ondan sonra da tasarrufunu nasıl kullanacaksa kullanması lazım. Vatandaşın bir kesimine hoş görünüp, iktidarın bir tarafına da ‘Ben de sizin gibi düşünüyorum ama halkın tepkisini de dışarıda tutamam’ gibi bir oyuna Türkiye’de gerek yok. Bu ülkeye yazık. TBMM’de Genel Kurul böyle bir karar vermiş ya onaylayacaksın ya reddedeceksin. Onayladıktan sonra Meclis Genel Kurulunda tekrar gündeme getirerek orada bazı maddelerde değişiklik tasarısı yapılmak üzere yeni tasarı göndermek ya milleti aldatmak ya Cumhurbaşkanını tuzağa düşürmektir.”
CUMHURBAŞKANI GÜVENİRLİLİĞİNİ KAYBETTİ
'HSYK için bir veto beklentiniz var mı?' sorusunu ise Bahçeli, “Cumhurbaşkanı şu günkü tasarruflarında güvenirliliğini kaybetmiştir. Paralel devleti aramasın. Parelel yönetim başlamıştır Türkiye’de. Cumhurbaşkanıyla başbakan arasında” diye yanıtladı.
MHP lideri Bahçeli, ‘Kabataş görüntüleri sonrası Başbakana özür dileyecek misiniz’ diye sordunuz. Başbakan da bugün Ankara’da sizi hedef ayarak gezicileri, terör örgütlerini, Vandalları desteklemek size mi kaldı diye sordu’ hatırlatması üzerine Bahçeli, “Başbakanın ciddiye alınacak bir tarafı kalmamıştır. Ömrü tükenmiştir. 30 Mart sonrası gidicidir” karşılığını verdi.

BAHÇELİ TESTİ KIRDI, ÇANAĞA İMZA ATTI


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nevşehir ziyaretinin Avanos durağında esnaf ziyaretinde karanfil dağıttı. Lokantanın önünde ünlü Nevşehir Testi Kebabı’nın testisini kırdı. Bahçeli ikram edilen kebaptan yemedi. Daha sonra çanak yapım atölyesine girdi. Bir süre, çamurdan çanak yapımını izleyen Bahçeli, daha sonra yapılan çanağa imzasını attı. "Bu sanata sahip çıkmalıyız" diyen Bahçeli, gazetecilerin objektiflere bakmasını istemesini ise "Sanata gölge düşürmeyelim" diyerek geri çevirdi. Daha sonra halka hitap eden Bahçeli, yemek molasının ardından Gülşehir ilçesine geçti.

"DÖNÜŞÜM DEDİKLERİ İHANET"
Nevşehir'de kapatılan belde belediyelerinin MHP iktidarında yeniden açılacağını söyleyen Bahçeli, "Sosyal ekonomik politikalarla nüfusu geliştirmeye göçü önlemeye imkan varken belediyelerin tekrar köy ya da mahalleye dönüştürmenin anlamı yok. Cenabı Allah nasip ederse MHP iktidarında bu 22 belediyeli tekrar açar ve yoluna devam etmesini sağlarız" dedi.
Türkiye Cumhuriyeti'nin 90 yıllık kazanımları milli devlet, üniter yapı, toprak bütünlüğü esaslarının zedelendiğini söyleyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:
"36 etnik zırvasıyla milletimiz 36 etnik unsura ve mezhep ayrımıyla da inanç yönünden bölünmeye parçalanmaya doğru gönderiliyor. Hazmettire hazmettire dönüşüm dedikleri ihanet işte budur. Bu durum karşısında neler oluyor bazı yerlerde ‘Ne mutlu Türkiyem’ yazıları siliniyor, okullarımızda andımız kaldırılmıyor. Bazı kurumlarda Türkiye Cumhuriyetinin simgesi T.C. siliniyor, kaldırılıyor. Milletimiz sosyal dokusu zaafa uğratılıyor. Kim kimdir diyerek bin yıllık kardeşliğimiz sorgulatılıyor ve 4 milyona yakın kurulmuş yuva, Türk-Kürt ayrımıyla tahrip ediliyor, aileler çözülmeye, aileler dağıtılmaya gayret gösteremiyor. Aşama aşama Türkiye’yi bu hale getirmişlerdir."
Açlığın, adaletsizliğin, asayişsizliğin, ahlaksızlığın başını alıp gittiğini savunan Bahçeli, "Bir televizyonla gazete alınırken havuzda 630 milyon dolar para birikiyor. Sayın Erdoğan bunlar, su yüzüne çıktığı zaman ‘Bunlar işadamıdır, ülkeye büyük yatırım yapıyorlar. Bunlar ıslanmazlar' diyor. Orada yeşil dolar var bu da yeşil dolarlı yüzsüzler. Kim yatarsa yatsın ıslanması mümkün müdür? Bunlar koyun yününden yapılmış döşekten daha sağlıklı, daha rahat olur“ diye konuştu.
"BAŞBAKAN 'RECEPCE' KONUŞUYOR"
Devlet Bahçeli, Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP ve MHP’yi söyleşin şeklini de eleştirerek şöyle dedi:
“Ana muhalefetten bahsederken ‘Ca-Ha-Pe’ diyor, Milliyetçi Hareket Partisi'nden bahsederken, yavru muhalefet diyor arkasından da ‘Ma-Ha-Pe’ diyor. P’lerin hepsini doğru söylüyor. Ama C’yi, H’yi, M’yi karıştırıyor ve ‘Recepce’ konuşuyor. Şimdi diyor ki, 'Bizim partinin adı Adalet ve Kalkınma Partisi. Bunu kısaltıyorsunuz AKP diyorsunuz. Bu yanlıştır. AKP demeyiniz Ak deyiniz. Şu Allah’ın işine bakın. 17 Aralık’ta Ak kazan dibi gibi kap kara oldu.”
BANKER BİLO’MUSUN
İçişleri eski Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’in evinde bulunan 4.5 milyon dolar ve para sayma makinesine göndermede bulunan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Cenabı Allah öyle bir uyarıda bulundu ki siyasi iktidara, 17 Aralık onlar için sonun başlangıcı oldu. Bakanın 4 tane çocuğu, bakan evladı olmak sana yetmiyor mu? İstediğin kadar milyon doların olsun. Şu karşıdaki pastanede bir çay bir kuru pasta yersen 5 lira ödediğin zaman 50 lira ödeyecek halin yok. 5 lirası olan adam da o pastaneden yer 50 lira olanı da yer. Onun için genç yaşta bu kadar tamah etme. Hırsız olmana gerek yok. Evinde kiralık kasa var. 25 yaşındaki gencin evinde kiralık kasanın ne işi var? Evinde para sayma makinesi var. Sen Banker Bilo musun yoksa? İran’dan gelmiş neidüğü belirsiz biri. 4 bakanı avucunun içine almış. Hepsini rüşvetle kendine bağlamış, ne isterse yapıyor. Açmış telefonu ‘Biraz sıkıntımız var? Bizimle uğraşıyorlar ’ ‘Sen merak etme yolunu bent olurum’ diyor bir bakan. Şu terbiyesizliğe bak. Diğeri paraları ayakkabı kutusuna koymuş. Böyle bir rezalet olabilir mi? Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı korku ve panik sarmış, savcı kıyımını başlatmış, emniyet mensuplarını dağıtıyor, herkesi suçluyor. Ancak bundan kurtuluşun yok Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Gizliden Bilal’ı savcılığa gönderip ifade verdirmek, karanlıkta göz kırpmaktır. Ey Bilal Erdoğan, savcının yolunu öğrendin. Baban da Başbakan. Sabah kalk besmeleyi çek savcılığa git. İşte ben Bilal Erdoğan’ım de bakalım halin ne olacak?”
BU FATİH ALO FATİH DEĞİL
MHP lideri Devlet Bahçeli, Nevşehir belediye başkan adayı Mehmet Varol ve Ürgüp belediye başkan adayı Fatih Kadir Yıldız’ı takdim ederken de vatandaşın ‘ O Fatih’e can kurban’ demesi üzerine “Tabi bu Fatih ‘Alo Fatih’ değil. O ayrı bu bizim Mehmet’ten doğma Fatih. Fatih Sultan Mehmet’in soyundan gelen şahsiyet. O nedenle Fatih’i sizden istiyorum. Mehmet’i de yanına koyarsanız. Nevşehir’de Fatih Kadir Yıldız ve Mehmet Varol’u Belediye Başkanı yaparsınız” karşılığını verdi.