MedyaFaresi MedyaFaresi

Bu hafta hangi filme gitsek?

Bu hafta 9 yeni film vizyonda. İyi seyirler...

Eklenme: 17 Ekim 2014 11:58 - Güncelleme: 03 Nisan 2016 06:56

İncir Reçeli 2

Vizyon Tarihi: 17.10.2014

Yapımı : 2014 / Türkiye

Tür : Romantik, Dram

Yönetmen : Aytaç Ağırlar

Oyuncular : Şafak Pekdemir, Halil Sezai, Sinan Çalışkanoğlu

Senaryo : Aytaç Ağırlar

2011 yılında vizyona giren ilk İncir Reçeli filmi seyirciden yoğun ilgi görmüş özellikle başroldeki müzisyen ve oyuncu Halil Sezai Paracıkoğlu'na yeniden popüler olmasını sağlamıştı. İçine kapanık Metin ve hayata cıvıl cıvıl bakan Duygu'nun hüzünlü aşk hikayesini konu alan ilk filmin ardından üç yıl sonra gelen ikinci yapımda yine Halil Sezai başrolde oynuyor. Bu sefer Metin'i Duygu ile yaşadığı aşkın ardından, gelen yoğun yalnızlık dönemi içinde izleyeceğiz.
Metin, sevdiği kadını kaybettikten sonra uzun süreli bir yas dönemine girer. Artık barlarla şarkı söylemekte olan Metin'in yolu beklenmedik bir anda Gizem'le kesişir. İkisi de geçmişinde benzer şeyler yaşamış bu iki insan arasında yeni bir hikaye başlar.

Yargıç / The Judge

Vizyon Tarihi: 17.10.2014

Yapımı : 2014 / ABD

Süre : 2s 21dk

Tür : Dram

Yönetmen : David Dobkin 

Oyuncular : Robert Downey Jr., Robert Duvall, Billy Bob Thornton

Senaryo : Nick Schenk  

Avukat Hank Palmer, yıllar sonra doğup büyüdüğü şehri yeniden ziyaret eder. Annesini kaybetmiştir ve cenazesine katılmak için oraya geri dönmüştür. Gittiğinde olan bitenle ilgili bilgisi yokken annesinin ölümüyle ilgili gerçeği sonradan öğrenir: Annesi bir cinayete kurban gitmiştir. İşin tuhaf yanı da bütün kanıtlar bir şekilde Hank'in babası, Alzheimer hastası ve Hank'in annesinden yıllar önce boşanmış olan yargç Joseph Palmer'ı işaret etmektedir.

Unutulmaz Aşk / The Best Of Me

Vizyon Tarihi: 17.10.2014

Yapımı : 2014 / ABD

Süre : 2s 26dk

Tür : Romantik, Dram

Yönetmen : Michael Hoffman

Oyuncular : Michelle Monaghan, James Marsden, Liana Liberato

Senaryo : Michael Hoffman, Will Fetters, J. Mills Goodloe  

Yönetmenliğini aslen oyuncu olan Michael Hoffman’ın üstlendiği romantik dram filmi Nicholas Sparks’ın çok satan aynı adlı romanından uyarlama. İki eski lise aşığının 20 yıl sonra, bir cenaze nedeniyle doğup büyüdükleri kasabada yeniden bir araya gelmelerini konu alan filmin senaryosu Monaghan'ın yanı sıra J. Mills Goodloe ve Will Fetters tarafından kaleme alınmış. Başrolde de Hoffman var.

Şeytan Tepesi / Gallows Hill

Vizyon Tarihi: 17.10.2014

Yapımı : 2013 / ABD

Süre : 1s 27dk

Tür : Korku , Gerilim

Yönetmen : Victor Garcia (VI)

Oyuncular : Peter Facinelli, Sophia Myles, Nathalia Ramos

Senaryo : Richard D'Ovidio

Mecburen çıklan bir yolculuk en sıra dışı aile bağlarını yeniden bir araya getirir. Bir adam, nişanslısını, huysuz kızını ve eski karısını alarak yola çıkar. Hava şartları yolda kötüleşmeye başlar ve sel suları yüzünden Kolombiya'nın Medellin şehrindeki ıssız bir yolda oldukça kötü bir kaza geçirirler. Aralarında yaralananlar da olur. Yardım ararken etraflarına bakarak kuş uçmaz kervan geçmez yerde, yaşam belirtisine en yakın olduklarını düşündükleri yöne doğru ilerlemeye karar verirler. Ve karşılarına yaşlı bir adamın işlettiği eski bir motel çıkar. İçeriyi gezerlerken, yaşlı adam farkına varmadan, bodrum katına kilitlenmiş bir kıza rastlarlar. Kızın yardım çağrılarına kulak vererek onu oradan çıkarırlar. Ancak özgürlüğüne kavuşturdukları kız düşündükleri gibi yardıma muhtaç birisi değildir hatta oldukça tehlikelidir...
Korku ve gerilim türündeki Hollanda yapımı filminin yönetmenliğini daha önce görsel efekt gibi bölümlerde yer alıp, işin mutfağından gelen Víctor García üstleniyor. Yapımın senaristi Richard D'Ovidio; başrollerini ise Peter Facinelli, Sophia Myles ve Nathalia Ramos paylaşıyor.

Üç, İki, Bir... Kestik!

Vizyon Tarihi: 17.10.2014

Yapımı : 2014 / Türkiye

Tür : Komedi

Yönetmen : Kerem Sarı

Oyuncular : Mustafa Kılınç, Yakup Yavru, Recep Yener

Senaryo : Kerem Sarı

İdealist bir genç olan Süleyman'ın yegane hayali, bir sinema filmi çekip yaşadığı köy hayatından sesini dünyaya duyurmaktır. Şans ondan yana güler ve bir çekilişten kamera kazanır. Hemen en yakın arkadaşı Galip ile küçük bir ekip kurarak hayalindeki filmi çekmeye başlar. Fakat sinema konusunda oldukça amatör olan bu ekibi binbir zorluk beklemektedir... Yapımcılığını Makasfilm ve Zayka yapımın üstlendiği filmin yönetmen ve senaristi ise Kerem Sarı. Filmin kadrosunda Mustafa Kılınç, Evren Maral, Nuri Yiğit, Recep Yener ve Yakup Yavru gibi isimler yer alıyor.

Kikoriki : Yenilmez Takımı / Kikoriki Team Invincible

Vizyon Tarihi: 17.10.2014

Yapımı : 2014 / Rusya

Tür : Animasyon, Macera

Yönetmen : Denis Chernov

Oyuncular : bilinmeyen oyuncular

Senaryo : -

Çok çok uzaklarda Kikoriki adası sakinleri istedikleri her şeye sahiptir: Çınlayan kahkahalar, iyi arkadaşlar ve modern hayatın kirliliğinden uzak, doğal güzelliklerle dolu bir yer. Kikoriki'de hayat neşeyle akıp gitmektedir. Ta ki birkaç arkadaş, sadece adını duydukları ve hakkında başka hiçbir şey bilmedikleri bir aletle tanışana kadar: Televizyon!

Gördükleri süper kahramanı ve onun haricinde de bu sihirli kutunun içinde gördükleri her şeyi gerçekmiş gibi algılarlar ve ekip vaat edilen hayatı görmek için yola çıkar. Amaçları hep o anlatılan büyük şehri görmektir. Çıktıkları macerayla dolu yolculukta televizyonda gördüklerinden çok daha farklı bir dünyayla karşılaşacaktır. Onları neler beklemektedir? Acaba evlerine geri dönebilecekler midir?

Hay Way Zaman

Vizyon Tarihi: 17.10.2014

Yapımı : 2013 / Türkiye

Süre : 1s 25dk

Tür : Dram, Belgesel

Yönetmen : Nezahat Gündogan

Oyuncular : Emoş Gülver, Kamer Kaçar, Hüseyin Turan

Senaryo : -

Dersim katliamında ailesi öldürülen ve yaralanan ağabeyiyle birlikte yollara düşen Emoş Gülver, bu zorlu yolculuk sırasında ağabeyini de kaybeder. Artık tek başınadır ve sahip olduğu dil, inanç ve kültürden çok uzakta başka bir hayata başlamak zorunda bırakılır. Aradan 74 sene geçtikten sonra köklerini arama ve belleğindeki anıları hatırlama zamanı gelir. Onu hiç yalnız bırakmayan kızı Serpil ile birlikte yola çıkan Emoş Gülver, kökleri ve çok uzun zaman önce kaybettiği kimi aile fertleriyle yeniden buluşacaktır... Emoş Gülver'in dokunaklı hikayesinin yanısıra o tarihte Dersim'de bulunan bazı askerlerin de itiraf ve yüzleşme hikayelerini de izleyiciyle buluşturan filmin yönetmen koltuğunda Nezahat Gündoğan bulunuyor.

Albatrosun Yolculuğu

Vizyon Tarihi: 17.10.2014

Yapımı : 2011 / Türkiye

Süre : 1s 40dk

Tür : Dram

Yönetmen : Cengis T. Asiltürk

Oyuncular : Salih Bolat, Ufuk Kaplan, Şenol İpek

Senaryo : Cengis T. Asiltürk

Cengis Asiltürk'ün senaryosunu kaleme alıp yönetmenliğini üstlendiği filmde, bir şairin maceralarla dolu hayatı ele alınıyor. Film bu odak noktasının üzerinden hikayedeki farklı karakterlerin aşklarını ve yolculuklarını perdeye yansıtıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Salih Bolat, Ufuk Kaplan, Şenol İpek, Ercan Kesal, Betül Arım ve Nilüfer Aydan gibi isimler yer almakta.

Balık

Vizyon Tarihi: 17.10.2014

Yapımı : 2013 / Türkiye

Tür : Dram

Yönetmen : Derviş Zaim

Oyuncular : Bülent İnal, Sanem Çelik, Myraslava Kostyeva Akay

Senaryo : Derviş Zaim

Derviş Zaim'in senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği son filminde, balıkçılık yaparak yaşamını sürdüren bir ailenin hikayesine tanık oluyoruz. Küçük bir sahil kasabasında eşi ve kızıyla birlikte yaşayan ve yöredeki çoğu kişi gibi balıkçılık yaparak geçimini sağlayan Kaya'nın büyük bir sorunu vardır. Kızının bir an önce iyileşebilmesi için elinden geleni yapan Kaya, bir noktadan sonra avlanma yöntemlerini değiştirip doğanın dengesine müdahele etmeye başlar. Yasakları aştığı bu andan itibaren ise doğanın yanı sıra çevresine ve kendi ailesine de geri dönüşü olmayan hasarlar verecektir.
Filmin başrollerini Bülent İnal ve Sanem Çelik paylaşıyor.

En Çok Okunan Haberler