MedyaFaresi MedyaFaresi

Bu da bikinili direniş! Bodrum'da ilginç Gezi eylemi!

MEDYAFARESİ FOTO GALERİ- Bodrum'da Gümüşlük Direnipduru eylemine aralarında oyuncu Nejat İşler'in de bulunduğu yaklaşık bin 200 kişi katıldı.

Eklenme: 15 Temmuz 2013 11:51 - Güncelleme: 26 Mart 2016 19:22

Mayo ve bikinilerle denizde böyle direndiler!... FOTO GALERİ

Gümüşlük ile 300 metre uzunluğundaki Tavşan Adasını el ele tutarak denizden insan zinciriyle köprü oluşturan eylemciler sık sık solgan attı. Yaklaşık bir saat denizin içinde süren eylem alkışlarla sona erdi.

İlçeye bağlı Gümüşlük Beldesi'nde bugün akşam saatlerinde Bodrum-Taksim Platformu tarafından düzenlenen 'Gümüşlük Direnipduru' eylemi renkli görüntülere sahne oldu.

İŞTE ÇÖP ARACINI TOMA ZANNEDEN EYLEMCİ -FOTO GALERİ-

İŞTE DİRENEN KADINLAR FOTO GALERİ!

SİYAHLI KADIN TAZYİKLİ SU KARŞISINDA BÖYLE DURDU -FOTO GALERİ-

TAKSİM GEZİ PARKI DİRENİŞİNİN EN ÇOK KONUŞULAN GÖRÜNTÜLERİ FOTO GALERİ!

ÜÇ BİN YILLIK ADA İLE KARAYA BAĞLANDILAR

Gümüşlük sahiline 300 metre uzaklıktaki üzerinde üç bin yıllık tarihi kalıntıların bulunduğu ve kazıların devam ettiği Tavşan Adası'na yürüyerek geçen tatilciler ellerinde pankartlarla denizin içerisinde renkli görüntüler oluşturdu.

Tiyatro sanatçısı Nejat İşler ile yaklaşık bin 200 kişinin katıldığı eylemde 200 kişi denizden 1000 kişi karadan el ele tutundu.

TURİSTLER DE EYLEME DESTEK VERDİ

Ankara, İstanbul ve İzmir'den tatile gelenlerinde denizde durma eylemine büyük destek verdiği görüldü.

Eyleme Ankara'dan tatile gelen 53 yaşındaki Gülay Tatar "Tatil için geldiğimiz Bodrum'dan Taksim gezi eylemlerini büyük bir dikkatle izliyoruz.

Çünkü bu olaylar sadece Taksim'i değil, Tüm Türkiye'yi tüm insanları ilgilendiriyor.

Bu nedenle bugün denizde düzenlenen eyleme plajdan çıkıp geldik, tatilcilerin bir saat süren eyleme destek vermeleri görülmeyi değerdi, toplumda duyarlı insan sayısının artması sevindirici, Ankara'daki eylemlere de destek vermiştik.

Bodrum ve Gümüşlük'ün simgesi olan Tavşan adasında denizden eylem vermek farklı ve güzeldi" dedi. Yaklaşık bir saat süren eylem, alkışlarla sona erdi.

DHA