MedyaFaresi MedyaFaresi

Bu çanta hangi dünya liderinin?

Brezilya'daki Dünya Kupası finalinin ardından hakkında sosyal medyada en çok yorum yapılan isimlerden biri de karşılaşmaya futbol topu şeklindeki el çantasıyla gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel oldu.

Eklenme: 14 Temmuz 2014 12:04 - Güncelleme: 07 Nisan 2016 13:54

Merkel'in Almanya bayrağı renklerindeki çantasının görüntüsünü paylaşan sosyal medya kullanıcıları, "#fashion" (moda) hashtag'iyle attıkları tweet'lerde deneyimli siyasetçinin bu tercihini yorumladılar.

Birçok kişi Merkel'in zevkine hayran kaldıklarını belirtirken; bir kullanıcı ise, "İşte Almanya'nın zaferinin ardındaki sır" yorumunda bulundu.

Maçı üzerinde kırmızı ceketi, beyaz pantolonu ve çok özel günlerde boynuna taktığı, Alman bayrağının renklerini taşıyan kolyesiyle izleyen Başbakan Merkel, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'la birlikte karşılaşmanın ardından yapılan ödül törenine de katıldı.

Kupayı kaldırmak için tribünlere çıkan tüm milli takım oyuncularını sarılarak kutlayan Merkel, daha önceki galibiyetlerden sonra olduğu gibi bu maçın ardından da soyunma odasına inerek Alman futbolcuları tebrik edip fotoğraf çektirdi.