MedyaFaresi MedyaFaresi

Bordo bereli kahramanlar Irak'ta! Teröristler top ateşinde!

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin Irak sınırındaki birliğe saldırının ardından Irak sınır hattındaki askeri hareketlilik en üst seviyeye çıktı.

Eklenme: 19 Haziran 2010 15:34 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 21:38

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin Irak sınırındaki birliğe saldırının ardından Irak sınır hattındaki askeri hareketlilik en üst seviyeye çıktı. Sınıra Bordo Bereliler, tamamı subay ve astsaydan oluşan profesonel birlikler konuşlandırıldı. Irak'dan sızmaya çalışan teröristler top atışı altına alındı.

Şemdinli'de dün gece yarısı PKK'lı teröristlerin Irak sınırında bulunan birliğe yaptığı saldırının ardından Irak sınırında Şemdinli'den Şırnak'a askeri hareketlilik en üst seviyeye çıktı. Sınır birliklerine Bordo Bereliler, subay ve astsubaydan oluşan profesyonel birlikler ve özel eğitimli komandolar konuşlandırıldı. Teröristlerin geçiş noktaları tutuldu.

Sınırın sıfır noktasında bulunan Düğün Dağı, Beyaz Dağ, Taştelen, Işıkveren, Altındağ kesimlerinde geniş kapsamlı hava destekli başlatılan operasyonlar tüm hızıyla sürdürülüyor.

Şırnak'ın Uludere İlçesi Gülyazı 4'üncü Jandarma Sınır Tabur Komutanlığı'ndan sabahın erken saatlerinde Türkiye'ye Irak'dan sızma girişiminde bulunan bir grup terörist tespit edilerek, bulundukları alan top atışını tutuldu. Bölgeye Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan Sikorsky helikopterlerle takviye timler indirildi. Top atışı günün belirli saatlerinde de sürdü.

SINIRA TANK SEVKİYATI

Batman'ın Baykan İlçesi'nden bugün sınır kesimindeki birliklere tank ve mühimmat sevkiyatı gerçekleştirildi. TIR'lar üzerine konulan 15 tank ile askeri kamyonlarla mühimmat ve teczihatlar, Baykan üzerinden Van ve Hakkari kesimlerine gönderildi. Kovaya frekans karıştırıcı Jammer'li araçlar eşlik ederken, zırhlı araçlarla sıkı güvenlik önlemleri alındığı görüldü

Vatan