MedyaFaresi MedyaFaresi

Boğularak ölen öğretmen meğer..

İspanya’nın güneyinde Endülüs Bölgesi’ne bağlı Marbella kentinde boğulan üç Türk’ün ölümünün detayları belli olmaya başladı.

Eklenme: 14 Nisan 2015 16:27 - Güncelleme: 10 Mart 2016 18:56

Havanın güzel olduğunu gören 30 yaşındaki öğretmen Ümit Nalbant ve üç öğrenci Marbella'daki Venüs Plajı’na güneşlenmeye gitti. Görgü tanıklarının açıklamalarına göre öğrencilerden biri denize girmek istedi.

Öğrencisinin denizde oynarken birden dalgalarla boğuştuğunu gören bilgisayar öğretmeni Nalbant kendisini suya atarak onu kurtarmaya çalıştı. Öğretmenin çabasının yetmeyeceğini gören diğer iki öğrenci de öğretmenleri ve arkadaşlarını kurtarmak için koşarak denize girdi. Bu çabaların yetmediği ve bir öğretmen ile iki öğrencinin arkadaşlarını kurtarmak için birbirine sarılır vaziyette boğularak öldüğü diğer Türk öğrencinin ise mucize eseri hayatta kaldığı ortaya çıktı.

İşitme engelli 3 Türk İspanya'da boğuldu!

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki yatılı Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi'nden Avrupa Birliği (AB) projesi kapsamında İspanya'ya giden gruptaki öğretmen Nalbant ile öğrenciler Şakir Çelik (19) ve Serdar Fidan (18) denizde boğularak can vermişti.

DHA