Abone Ol

Boğaziçi Üniversitesi'nden 2 Öğrenci Tutuklandı!

Boğaziçi'nde önceki gün gözaltına alınan 7 öğrenciden 4'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken 3'ü tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Öğrencilerden 2'si tutuklanırken biri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Boğaziçi Üniversitesi'nden 2 Öğrenci Tutuklandı!

Boğaziçi Direnişi’nin 276’ncı, yeni eğitim öğretim döneminin ise ilk gününde Boğaziçili öğrenciler geceyi nezarethanede geçirdi. 3 öğrenci tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilirken 2'si hakkında tutuklama kararı verildi. Bir öğrenci ise adli kontrol şartıyla serbet bırakıldı.

Boğaziçi Üniversitesi, dün yeni döneme start verirken 7 öğrenci gözaltındaydı. Gözaltındaki 7 öğrenci sabah saatlerinde savcılık ifadeleri için adliyeye sevk edildi. Savcılık işlemlerinin ardından 4 öğrenci serbest bırakılırken 3'ü tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

 'TUTUKLAMALARIN SEBEBİ ERDOĞAN VE KAYYUM İNCİ’DİR!'

Boğaziçi Dayanışması'nın Twitter hesabından şu açıklama yapıldı:


 "Naci İnci’nin şikayeti üzerine tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilen arkadaşlarımızdan biri adli kontrolle serbest kalırken iki arkadaşımız TUTUKLANDI! Bu siyasi tutuklamaların sebebi protesto haklarını kullanan öğrencileri hedef gösteren Erdoğan ve kayyum Naci İnci’dir!"

Boğaziçi Üniversitesi'nden 2 Öğrenci Tutuklandı! - Resim: 1