MedyaFaresi MedyaFaresi

Bodrum'daki katliam yapanın yanına kar kalmaz!

Yiğit Bulut'tan sert yazı.. Başbakan Erdoğan'ın dikkat çektiği Bodrum'daki kıyı yağması için bakın ne dedi?

Eklenme: 31 Ağustos 2013 00:54 - Güncelleme: 26 Mart 2016 00:16
Bu ülkede insanlar evlerine ekmek götürmek için canlarını tehlikeye atmak pahasına çalışırken, bazı belediyelerden "işi bağlayanlar" ülkenin koylarını "kendi rant alanlarına" çevirme vicdansızlığı içindeler.

Sevgili dostlar, Başbakan Erdoğan bir süre önce bu koyları denizden denetlemiş ve "içinden kim çıkarsa çıksın bu koyların halka iade edilmesi" için talimat vermişti. O günden bugüne "işi bilen bazı belediye başkanlarının" açtığı yoldan ilerleyen bu yapılar ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Durum Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi tam bir "vicdansızlık" ve tek kelimeyle VAHİM! Özellikle Cennet koyunda "pansiyon ruhsatı" adı altında başlayan ve yeşil görünmez hale gelene kadar devam eden, bugün 5-7 milyon euro bedeller ile satılarak HALKIN VARLIKLARININ cebe indirildiği manzara korkunç! İşin ilginç tarafı da bunları yapanların içinde "Gezi’de ağaçlar kesildi öyleyse vurun Hükümet’e provokasyonunu" yapan sermaye grupları ve bağlantılı taşeron iş adamları da var! Kimi "pansiyonu" villaya çevirmiş, kimi üstünde pansiyon yapıyorum diye doğayı katleden otel yapmış!

Uzun lafın kısası; İstanbul Sarıyer’den, Bodrum koylarına varan, "milli emlak arazisi işgalinden", Belediyelerle "ortak olmaya kadar" giden bir şebeke "Türkiye’nin doğasına, kıyılarına elinden geldiğince" tecavüz etmiş ve etme teşebbüslerine devam ediyor. Ama herkes şundan emin olsun ki; Türk Devleti, bunları yapanların yanına bırakmayacak kadar kararlı ve gücünü test etmek isteyenler için de bu kararlılığını göstermek üzere Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla yola çıkmış durumda! Bu ülkede "olmayanların olduğu, yapılamayanların yapıldığı, dokunulamayanlara dokunulduğu" bir dönemde BUNU YAPANLARIN da yanına da, cebine de kalmayacağını göreceksiniz...

Türkiye ’Büyük Oyun’u bozuyor

Merkez Bankası "faizi yukarı çekmeyeceğiz, ne yaparsanız yapın" açıklamasını yaptığı andan itibaren "dışarıdan ucuz borçlan, içeride pahalı sat" mantığı ile çalışan lobinin adamları, ortalığa döküldüler ve "hakaretten başlayarak ülkeye ağıtlar yakmaya" kadar ilerlediler. Oyun o kadar bariz ve tarafları o kadar yüzsüz ki!

Sevgili dostlar, MB açıklaması sonrası TV’leri dolduran "bilindik isimler", IMF anlaşmasını imzalamadığımız dönemde yaptıkları gibi aynı çıkışı tekrarladılar; bu artış olmazsa Türkiye krize girer ve piyasa bunu atlatamaz! O dakikadan şu saate kadar üstelik Suriye’de müdahalenin "en fazla satın alındığı dönem" olmasına rağmen, piyasalarda yaşananlara birlikte bakalım.

İMKB, faiz ve dolar kurunda ilk etapta verilen gaz ve yapılan manipülasyonlar etkisinde bir "dalgalanma" oldu ve sonrasında "devam ettiremeyecekleri" ortaya çıkarak, piyasalar "normal-kabul edilebilir sınırlar" içine dönmeye başladı. Bu yazıyı yazdığı saatte Borsa endeksi % 2’nin üstünde artıda, Dolar 2,03 üstünde kalma savaşı veriyor ve 2,0295 gördüğüm son fiyat, faiz 9, 78 ile yeniden tek hanede! Ne oldu beyler, doları patlatacak, İMKB’yi çökertecek ve faizi 10’un üstünde ralliye çıkaracaktınız! Ne oldu; bu sefer korkutmalarınız, manipülasyonlarınız, spekülatif açıklamalarınız istediğiniz sonuçları vermedi mi ! Buyrun, haydi alın doları , bakın müdahale de yok!

Sevgili dostlar, yıllardır OYNANAN BÜYÜK OYUN’un balonu patladı ve Başbakan Erdoğan’ın gösterdiği irade, YETKİLİ KURUMLARIN’ın da pozisyonu ile pekişince "ABİLER PATLADI"! Alınan sonuç ve korkutmaların boş çıkması, çıktığının görülmesi çok önemli. Sistem yıllardır şöyle çalışıyordu; piyasaları korkut, yerinden oynat, dışarıdan ucuz borçlan, doları yüksekten boz ve Türk Devleti’ne "tehdit-şantaj-korku" eşliğinde yüksek faizle sat! Dolar geri çekilince aldığın faizle, düşük kurdan al ve kredini kapat! OLMADI ama bu sefer OLMADI!

Sonuç: Her Türk vatandaşı, nasıl kirli bir tezgahın bozulduğunu ve kendilerine ait varlıkların "tehdit-şantaj" yoluyla bu sefer nasıl emilemediğini anlamalı ! Türkiye, Erdoğan’ın açtığı yolda, 1946’dan beri bu ülkede oynanan KİRLİ OYUN’u bozuyor ve KİRLİ ÇARKLAR araya sokulan çomak sonucu tek tek kırılıyor! Haydi beyler buyrun; size faiz tavizi yok, doları alın, aranızda anlaşarak hazine ihalelerinde faizi oynatın ve borsayı düşürün! Haydi ne duruyorsunuz YAPIN! Yapın da görün bu sefer dünya kaç bucak ve sizler hangi bucakta yolunuza devam edeceksiniz !

Son söz: Son dönemeç Türkiye için aslında tarihi bir fırsat oldu ve Türkiye "para taşıma oyununu" bozarak, YAPISAL OLARAK ne kadar sağlam olduğunu idrak ederek bir kademe ileri adım attı ve geleceğe dair umut verdi. Bir Türk vatandaşı olarak her türlü "bilgi kirliliği" ve "manipülasyona-şantaja-korkutmaya" rağmen duruşu ile bu yolu açan Başbakan Erdoğan’a teşekkür etmek istiyorum...GELECEK ARTIK BU ÜLKENİN İNSANLARININ!

Önemli not 1: "Faiz Lobisi" kimdir diyenler, son dalgalanmaya ve bu oyunu "kimlerin oynadığına" ve DEVAMI için kendilerini parçaladıklarına dikkatli baksınlar! Bu ülke son 10 yılda 600 milyar TL üstünde FAİZİ ÖDEMEYEREK vatandaşlarına aktardı!

Önemli not 2: Doları 2,07 üstüne taşımayı deneyenler, yapamayacaklarını anlayınca dönüp panik halinde satmaya başladılar! Türkiye gör bu gerçekleri!

Önemli not 3: 2003 yılında 1,70-1,77 değerlerini test eden doların, 10 yıl sonra 22,00-2,20 arasında dalgalanması DOĞAL ve KABUL EDİLEBİLİR bir durum olup, MB’nin "çıkmak veya manipülasyon yapmak isteyenlere" REZERV ERİTMEYEREK dolar satmaması doğru bir stratejidir! Buyrun piyasa sizin, görelim boyunuzu!

YİĞİT BULUT /STAR

http://haber.stargazete.com/yazar/torba-guvercinlik-cennet-koylari-vicdansizligi/yazi-784819#axzz2dUXatsm9