MedyaFaresi MedyaFaresi

Bisikletlilere çarpmaya hakkım var!

İngiliz Emma Way, bir bisiklet sürücüsüne çarpıp kaçtıktan sonra Twitter’da paylaştığı bisikletlilere çarpmaya hakkım var mesajıyla tepki topladı.

Eklenme: 22 Mayıs 2013 18:53 - Güncelleme: 18 Aralık 2015 14:56

İngiltere’nin Norfolk bölgesinde yaşayan Emma Way, otomobiliyle bir bisiklet sürücüsüne çaptıktan sonra olay yerinden kaçtı.
Kaza geçiren kişi şikayette bulunmadığı için olay kapanmış gibi görünse de, Way’in Twitter adresinden paylaştığı mesaj yetkililerin dikkatini çekti. 21 yaşındaki Way, kazanın ardında yazdığı “Bisiklete binen birine çarptım. Bunu yapmaya hakkım var çünkü yol vergisi bile ödemiyor” tweet\'i kısa sürede yayılarak polise kadar ulaştı.

Way’in yaraladığı bisiklet sürücüsünün ise Toby Hockley olduğu iddia edildi. Hockley kazayı, “Kazadan mucizevi bir şekilde kurtuldum. Bisikletimle ilerlerken bir anda araba köşeden fırlayarak önümdeki bisikletliden kaçmaya çalıştı. Ancak bu sefer benim olduğum şerite geldi ve bana çok sert bir şekilde çarptı. Yol kenarındaki çalılara doğru fırladım. Geri döndüğümde araba çoktan gitmişti” sözleriyle anlattı. 29 yaşındaki Hockley, yaralarının ciddi olmadığını, kazayı kız arkadaşını endişelendirmemek için polise ihbar etmediğini belirtti.

Daily Mail’in haberine göre Norfolk Polisi, Way’in Twitter hesabına mesaj atarak kazayı karakola gelip bildirmesi gerektiğini söyledi. Polis, her iki tarafın da ifadesinin alındığını ve soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.

İHA