MedyaFaresi MedyaFaresi

"Birkaç bin türbanlı öğrenci için kıyamet kopartılıyor!!!" Baykal Erdoğan'a sert çıktı!

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal grup toplantısında,türbana serbestlik sğlayan Anayasa değişikliğine değinerek 'Söz konusu olay hepimiz çok iyi biliyoruz ki, bir kaç tane genç kızımızın başı kapalı olarak.. devamı için tıklayınız...

Eklenme: 12 Şubat 2008 14:40 - Güncelleme: 26 Aralık 2015 08:26
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin grup topantısında partiliere hitap ediyor.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal grup toplantısında,türbana serbestlik sğlayan Anayasa değişikliğine değinerek 'Söz konusu olay hepimiz çok iyi biliyoruz ki, bir kaç tane genç kızımızın başı kapalı olarak üniversitede okumasından çok ötede bir şeydir.' dedi.

İŞTE BAYKAL'IN KONUŞMASININ SATIRBAŞLARI

Çok önemli tarihi bir dönemden geçiyoruz. TC'nin nasıl bir kırılma içinden geçtiği. gördük. Parlemantoda bir aya gelinmiştir, parmaklar havaya kalkmıştır. Oylamalar yapılmıştır ama tarihi bir kırılma yapılmıştır. Geride bıraktığımız hafata daha önceki bir tarihi sürecin birikimin bize getirdiği bir haftadır. Bu çalışmanın arkasında on yıldır sürecin çabanın birikimi var.

Söz konusu olay hepimiz çok iyi biliyoruz ki, bir kaç tane genç kızımızın başı kapalı olarak üniversitede okumasından çok ötede bir şeydir. Bu şimdi daha iyi anlaşılmıştır. Olan olay bir kaç bin kızımızla ilgili olay değildir. Olay 70 milyonu ilgilendiren, Türkiye'nin geleceği, birikimi, dünyadaki yerinin belli oalcağıyla ilgillidir. Olay Türkiye'nin kimlik değişimi ile ilgilidir.

Olay Türkiye'nin geleceğiyle ilgilidir. Gelecekteki kuşaklarımızn nasıl bir toplumda yaşayacığıyla ilgilidir. Kavganın arkasında cumhuriyetin ilanıyla başlayan mücadele var.

İstenmediği halde milyonlarca insana zorunlu din dersi verip, birkaç bin türbanlı öğrenci için kıyamet kopartılıyor. Bu kavga bugünün kavgası değildir. kavganın arkasında cumhuriyet'in ilanıyla başlayan mücadele var. Başbakan 1994'te iktidara geldiğimizde çarşaf moda olacak dedi.Bugünkü iktidar kadrosu dini yaşam tarzını hayata geçirmek istiyor.

Türban takmıyosan dinden çıkmışsın gibi gösterilmeye başlanıldı. Türban kelime-i şahadetin yerine geçti.

Siz o türbanı giyebilirsiniz ama devlete giydiremezsiniz. Bunu anlatmak neden İslam düşmanlığı olsun

Başbakan 'Biz beyaz çarşafımızı giydik' diyor. Biz sizi beyaz çarşaf içinde falan görmek istemiyoruz. Biz sizi Türkiye'ye yakışır bir şekildie görmek istiyoruz. Sizin demokratik bir şekilde sandık yoluyla uzaklaştığınızı görmek istiyoruz.
Etiketler : Deniz Baykal