MedyaFaresi MedyaFaresi

Birand, neden 'CNNTürk saldırıya uğradı' dedi?

Mehmet Ali Birand'ın CNNTürk'le ilgili sıkıntıları olduğunu söyleyen Bekir Hazar, olayın perde arkasında transfer savaşlarının yattığını söylüyor. İşte o savaş.

Eklenme: 10 Ağustos 2009 15:05 - Güncelleme: 14 Kasım 2015 07:56

Geçtiğimiz hafta içinde CNNTürk'te sıkıntılar olduğunu yazmıştım. "Hep sonuçsuz toplantılar yapılıyor, bu manzaradan rahatsızlık var. Kanaldan kaçışlar başladı" demiştim.

"M.Ali Birand bu gidişle tatil dönüşü boş bir kanal bulacak" diye de uyarmıştım.

Birand "Hiç öyle sonuçsuz toplantı yok. Toplanıyoruz, kararlar da alıyoruz ayrıca" dedi sitem ederek.

Var olan başka bir şeye dikkat çekti. Diyor ki; "Hem CNNTürk, hem de KanalD haber saldırıya uğradı"...

Piyasa kaynıyor, haberciler savaşı çıktı. Birand'ın ekibine saldıran ise Habertürk.

Doğan grubunun iki kanalında habercilik yapanlara transfer teklifi yağdırıyorlarmış. Hem de maaşlarının üç katı vaadiyle.. Birand nedenini söylemedi. Ancak ben tahmin ettim.

Malum Habertürk boşalıyor. Erdoğan Aktaş'ın atv'ye geçmesiyle birlikte Habertürk'te istifayı basan peşinden gidiyor. Habertürk yönetimi de boşluğu CNNTürk ve KanalD Haber'den doldurmaya çalışıyor.

Peki neden sadece bu iki kanal? Cevabı gayet basit. Sen misin Habertürk'ün en çok izlenen ekran yüzü Saba Tümer'i CNNTürk'e transfer eden. Onlar da Birand ekibine saldırarak misilleme yapıyor. Çok ilginç bir savaşa tanıklık ediyoruz şu günlerde. Birand aradığında "Saldırıya uğradık" derken Körfez savaşı çıktı zannettim.

Meğer ortada çok ciddi bir İkitelli savaşı var.

Birand yönetimle bir sorunu olmadığını, ayrılacağı yönündeki dedikoduların asılsız olduğunu söyledi ayrıca. "Niye ayrılayım?" diyor. Kanalda her şeyin iyi gittiğini söylüyor, NTV ile görüşen Ahmet Hakan Coşkun'un gideceğine inanmadığını vurguluyor.

Habertürk şu ana kadar kendisinden kimseyi söküp alamamış. "Eğer bu saldırıyı atlatırsak, CNNTürk aslan gibi ayakta kalacak" diyor.

Birand atv'nin de kendi ekibine saldırdığını iddia ediyor. İki cephede birden savaş veriyormuş meğer.

"En iyiler bizde, onlara hücum edilmesi keyif verici ama ekibimi de kaybetmek istemem" diye ekliyor.

Kendisinin açık artırmaya girmeyeceğini belirterek "9 mu veriyorlar, 19 vermem. Hiçbir arkadaşım gitmesin. Sonbaharda düzenlememiz var" mesajını iletiyor.

CNNTürk'ün başıboş bir kanal olmadığını vurgulayarak son sözünü slogan atar gibi söylüyor;

"CNNTürk kaçılacak bir kanal değil, kapışılmaya çalışılan bir kanal"

 

Bekir Hazar - Yeni Şafak