MedyaFaresi MedyaFaresi

Birand, Çevik Bir'e nasıl oyun oynadı?

MEDYAFARESİ VİDEO- Mehmet Ali Birand'ın eşi Cemre Birand 28 Şubat sürecinde yaşadıklarını ve Birand'ın Bir'e yaptığı oyunu anlattı.

Eklenme: 27 Eylül 2013 11:42 - Güncelleme: 05 Nisan 2016 04:04

CEMRE BİRAND O OYUNU ANLATTI -VİDEO-

Cemre Birand eşinin o süreçte Çevik Bir ’e oynadığı oyunu anlattı. Habertürk TV’ye konuk olan Cemre Birand, Mehmet Ali Birand ’ın 28 Şubat günlerini anlattı. Özellikle 28 Şubat sürecinde yaşananların altını çizen Birand, Çevik Bir’in şu anda içeride olmasından memnun olduğunu dile getirdi.


Cemre Birand şöyle konuştu:
"Bugün Allah affetsin ama, Çevik Bir’in orda olmasından memnunum. Erol Özkasnak’ın da orada olmasından memnunum. Çünkü bizim hayatımızı mahvettiler. Karanlıklar içinde geçirttiler o dönemi bize. Tehditler, kıyametler, o karakışlarda telefonlar edip “hala mı 32. Gün var, kaldırın o adamı, ne işi var orda, gitsin…” gibi sözler söylendi.

BİRAND BİLEREK MİKROFONU AÇIK BIRAKTI

Cemre Birand, eşinin Çevik Bir’i 32. Gün’e çıkarmasına ilk başta tepki gösterdiğini belirtirken, o programdaki ilginç bir detayı da anlattı:

Mehmet Ali çıkardı sonra Çevik Bir’i programa. Çıkardı ama ne yaptı biliyor musunuz? O sırada Cumhurbaşkanı olmak istiyordu Çevik Bir. Çıkardı onu. Mikrofonu açık bıraktı. Maksatlı yaptı onu. “Mehmet Ali Bey ben iyi miydim?” diye soru sordu. O da çıktı tabi. Geldi evde kıkırdayarak güldü. Kıkırdayarak da anlattı. Ben halen “o adamı niye çıkarıyorsun” diye söyleniyordum. Birand öcalan bir insan değildi ama burada şey oldu ve dedi ki bana cumhurbaşkanlığı süreci bitmiştir Çevik Bir’in...