MedyaFaresi MedyaFaresi

''Bir Şarkısın Sen'' yayından kaldırıldı! Peki neden?

Atv'de yayınlanan ve sunuculuğunu Erol Evgin ile Pınar Altuğ'un yaptığı \"Bir Şarkısın Sen\" adlı yarışma yayından kaldırıldı. Peki neden?

Eklenme: 07 Nisan 2010 11:29 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 20:28

Bir Şarkısın Sen'de, yaşları 10 ile 15 arasında değişen çocuklar şarkı söylüyorlar ve aralarından en iyisi seçiliyordu.

Ancak program yayından kaldırıldı. Peki neden?

Mili Gazete yazarı Sinan Burhan, programın yayından kaldırılmasının perde arkasını anlattı.

Burhan'ın 15 Şubat 2010'da "RTÜK, Çalık ve Arınç Göreve" başlıklı yazısında programdan şikayetçi olmuştu ve şöyle demişti:

"Yaşları 10 ile 15 yaş arasında değişen kız ve erkek çocuklarımız yarıştırılıyor. Hemen yarıştırılmıyor denilebilir. İlla formatın yarışma şeklinde olması gerekmez. Çocuklarımız çıkıyor çeşitli eserleri seslendiriyor. Hadi sms gönderin çağrısı yapılıyor. Sanki çocuklar teşhir ediliyor. Giydikleri kostümler beni utandırıyor. Eminim 70 milyon vatan evladını da utandırıyordur. Sanki gazino ortamı. Askılı elbiseler, renkli kıyafetler. Sunucu bayanın kıyafetini zaten söylemek yersiz... . "

Albayrak Ailesi'ne seslenmeyi de ihmal etmeyen yazar,"Ben buradan atv patronu Ahmet Çalık Bey'e sesleniyorum. Buradan Berat Albayrak Bey'e sesleniyorum. Sayın Berat Albayrak'ın babası kıymetli insan Sadık Albayrak da bu gazete yıllarca yazarlık yaptı. Eminim o da benimle aynı duyguları paylaşıyordur. Bu programa gönül huzuru içerisinde izleyebiliyor musunuz? Çalık ailesi bu memlekete yurt içinde ve dışında büyük hizmetler veren, ekonomiye büyük katkı yapan bir ailedir. Milli ve manevi değerlere bağlı saygın bir ailedir.

Ahmet Bey bu programı bir an önce kaldırtmalıdır. Kapitalizm adına, raiting adına, para kazanma adına bir nesil heba edilmemelidir. Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Sayın Davut Dursun ve yönetimine de sesleniyorum.

Sayın Başkan RTÜK kanununu lütfen uygulayın. Bu kanunun yayın ilkelerini kapsayan 4. Maddesinin çeşitli bentlerinde yasaklar sıralanmıştır. Bu maddelere göre atv kanalı suç işlemektedir."

Milli Gazete yazarının bu sözlerinin etkisi ne kadardır bilinmez ancak program artık yayında değil...