MedyaFaresi MedyaFaresi

Bir kaç çapulcuya pabuç bırakmayız! Erdoğan çok sert!

MEDYAFARESİ VİDEO Başbakan Erdoğan Taksim'de süren eylemler için en sert açıklamasını yaptı.

Eklenme: 02 Haziran 2013 13:20 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 07:18
İŞTE O KONUŞMA VİDEO!

Osmanlı Arşivleri binasının açılışında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı eylemlerinin ardından en sert mesajını verdi.

Erdoğan "Taksim meydanı'nın yayalaştırma projesini yapıyoruz, yapacağız.. 1780 yılında 3. Selim döneminde orada yapılmış Topçu kışlasını CHP zihniyeti yıkarak stada çevirmiştir. Orada biz o tarihi kışlayı yapacağız." diye konuştu.

Taksim çevresindeki düzenleme ve planları anlattığı konuşmasının diğer bölümünde de Erdoğan "AKM inşallah yıkılacak. Oraya da muhteşem binasını da biz yapacağız. Oradan bir ses geldi. Cami de yapacağız diye. Evet cami de yapacağız. " dedi.. Erdoğan Gezi Parkı eylemleriyle ilgili olarak şunları söyledi:

"BİRKAÇ ÇAPULCUYA PABUÇ BIRAKMAYIZ"

"Çok açık net söylüyorum. Biz birkaç çapulcunun o meydana gelip halkımızı yanlış bilgilendirmek suretiyle tahrik etmesine pabuç bırakmayız. Bu millet, bize reyini verirken tarihine sahip çık diye verdi. Tabiatıma sahip çık diye verdi."

Başbakan Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü

"500 KİŞİ GİTTİ DİYE KÖPRÜ İNŞAATINI MI DURDURALIM"

"Bugün biz 3. köprüyü yapıyoruz değil mi ? Bakın bugün oraya 300 - 500 kişi gitmiş. Şimdi 500 kişi oraya gitti diye köprü inşaatını mı durduralım. Anamuhalefet partisi karşı çıktı diye. Bunlar birinci köprüye de karşı çıktılar. Buna da karşı çıktılar. Bunlar denizin altına yaptığımız tüp geçite, tünele de karşı çıktılar. Bunların cibileyetinde taş taş üstüne koymak yok. Yapmamışlar.

"DİKTATÖRLÜK KANIMDA YOK.. CİBİLİYETİMDE YOK"

Efendim, "Erdoğan diktatör. Ben bu milletin efendisi değilim. Diktatörlük benim kanımda yok, cibiliyetimde yok. Ben bu milletin hizmetkarıyım. Eğer diktatör arayan varsa kendi geçmişlerine baksınlar. Eğer diktatör arayanlar varsa Taksim meydanında Milletin camını indirenler ne adına indiriyor. Soruyorum. Bunun hukukla bir alakası var mı? Bunun demokrasiyle bir alakası var mı? Kim ödeyecek şimdi onların paralarını. Onlar mı ödeyecekler. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı var burda. Gene kalkacağız oraların camını çerçevesini bu hükümet yapacak.

"TERÖR ESTİRENLERE DESTEK ÇIKAN CHP ZİHNİYETİDİR"

Bu terör estirenlere destek çıkan CHP ziyniyetidir. Çünkü bunların meşrebinde mizacında o var. Şimdi biz Taksim'de 3 projeyi içiçe yapıyoruz. Orada çevre var. ... . Orada bütün meydan trafik yeraltına alınmak suretiyle benim vatandaşım yeşillendirmesiyle birlikte çoluğuyla çocuğuyla o meydanda rahatlıkla dolaşabilecek.

"CAMİ DE YAPACAĞIZ"

AKM inşallah yıkılacak. Oraya da muhteşem binasını da biz yapacağız.

Oradan bir ses geldi. Cami de yapacağız diye. Evet cami de yapacağız. Herhalde ben bunun gidip de CHP'nin Genel Başkanı'ndan alacak değilim. Bu yetkiyi bana, bize oy verenler verdi. Birileri çıkıyor. Sayın Başbakan bunlar çok tahrik edici oluyor diyor. Ben hizmetkarım. Benim tahrik etme gibi bir derdim asla yok. 2 kere 2 kere 4 eder. Yazın da 4, kışın da 4. Gece de 4; gündüz de 4. Bunun adı hakikattir, gerçektir. Hakikatleri ters yüz etmeye kimsenin gücü yetmez. Biz o hakikatlerin kurbanıyız. Onlar adına koşuyoruz. Bu neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Bazı şeyler vardır ki o birilerine illa da sorulmaz....O olmazsa olmazdır"

Başbakan Erdoğan Rumeli Türkleri Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, da böyle konuşmuştu;

Türkiye'nin her alanda büyük başarılar yaşadığı bir dönemde malesef 3-5 gündür hiç arzu etmediğimiz provokasyonlara şahit oluyoruz. Geçmişte hükümetleri hizaya getirmek için organize edilenn kaos ortamları oluşturma çabalarına şu anda da şahit oluyoruz. Sandıkta başarılı olamayacağını bilen ana muhalefetin ve diğerlerinin umutsuzca bu eylemleri yaptığını görüyoruz. Kendilerine göre yakıyorlar yıkıyorlar. Tayyip Erdoğan diktatörmüş. Bu millete hizmetkar olan bir kişiye diktatör diyorlarsa diyecek laf bulamıyorum. Eylemcilerin dertleri başka, Türkiye'nin ileri gidişini hazmedemiyorlar.
 
Sandıkta başarı sağlayamayan bir ana muhalefet partisinin bu eylemleri kışkırtıcılığını yaptı.

Meseleniz sizin ağaç sökümü müdür, yoksa başka bir şey midir? Ben belediye başkanlığım döneminde E-5 kenarını ağaçlandırdık. İtalya'dan Almanya'dan ağaçlar getirdik.

10 yılda da 2 milyarı aşkın fidan diktik. 750 milyon adet de 3-10 yaş arasında agaç diktik. 250 bin-500 bin metrekare alanlar verdik. Gelin ağaçlandırın dedik. Böyle bir çalışma içinde olan bize "Ağaç katliamı yapıyorlar" deniyor.

Zekeriyaköy'de bir üniversite yapmak için on binlerce ağaç kesildi. Bu ağaç kıyımına karşı çıkarken yanımda kimseyi bulamadım. Çevrecilerin hiç biri yoktu

Şimdi o üniversite Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın. Kiracımız olarak yaşıyorlar. Bu grup Türkiye'nin bir numaralı holdingi.

Gezi Parki dediniz 12 tane ağaç için bunu yaptınız. Türkiye'nin bir numaralı holdingine niye sesiniz çıkmadı.

Gezi Parki'nın yeri Topçu Kışlası idi. Biz Atatürk Kültür Merkezi'ni de yıkıp dev bir kültür merkezi yapacağız.

AVM yapılacak diyorlar.

Dert başka.

Türkiye sağlıklı bir geleceğe yürüyor. 3500 dolardan 10 bin dolara yürüdü. 36 milyar dolar olan ihracatı 150 milyar dolara çıktı, 23 milyar dolar IMF'ye borç vardı. Bunlar da ödendi. Merkez bankasının döviz rezervi 27 milyar dolardan 132 milyar dolara çıktı.

Devletin borçlanma faizi yüzde 63 idi şimdi yüzde 4.7.

Böyle bir Türkiye'nin gidişini hazmedemeyen mahfiller bu çılgınlıklara başvuruyorlar. Cam çerçeve indiriyorlar, kilit taşlarını sökerek saldırıyorlar.

Tayyip Erdoğan dikatörmüş. Bu millete hizmetkar olmayı diktatörlük sayıyorlarsa buna diyecek bir şey bulamıyorum. Benim 81 ilde 76 milyon insana hizmetçi olmaktan başka düşüncem olmadı

Su sıkıntısı çevrecilik değil midir, hava kirliliğini hatırlayın.
Şu gördüğünüz Haliç pisilkten geçilmiyordu. Bu içinde bulunduğunuz bina mezbahane idi.

Bir İstanbullu olarak buradan geçemezdiniz. Alibeyköyde oturan, Eyüp'te oturan Rumelili kardeşlerimiz burada iyi bilir.

Bu Haliç'ten biz 2.5 milyar metreküp çamur çıkardık. Taşocağını Vialand yaptık. 650 milyon dolar yatırım yapıldı.

Bunların ufku falan yok.

Biz bunlardan daha güzellerini yapacağız.

Bizler Taksim ile ilgili olarak da 2011 seçimleri öncesinde kamuyu araştırmasını yaptık.

Taksim Kışlasını CHP zihniyeti yıktı. Orayı stat yaptılar. Bunlara sesi çıkarmayanlar, 12 tane sökülen ağaca karşı çıkmalarını anlayabilmek mümkün mü. İdeolojik bir yaklaşım.