MedyaFaresi MedyaFaresi

Bir hafta boyunca tecavüze uğradılar

Antalya’da sabaha karşı rehine ihbarını değerlendiren polis ekipleri 1 haftadır rehin alındıklarını, tecavüz ve işkence gördüklerini öne süren iki kadını kurtardı.

Eklenme: 21 Mayıs 2014 15:39 - Güncelleme: 31 Mart 2016 17:20

Edinilen bilgiye göre olay, Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Konuksever mahallesinde bir apartman dairesinde sabaha karşı meydana geldi. İddiaya göre Serpil O. ve Aysel K. bir haftadır yaşadıkları evde Memik D. Y. ve A.Y tarafından rehin alındıklarını, tecavüz ve işkence gördüklerini öne sürerek ihbarda bulundu. Alınan ihbarı değerlendiren Antalya Emniyet Müdürlüğü’nde bağlı güvenlik güçleri verilen adrese çok sayıda ekip yönlendirdi.

Polis ekiplerinin geldiğini gören Memik D. Y. evin balkonundan atlayıp kaçmak isterken güvenlik güçleri tarafından kelepçe takılarak etkisiz hale getirildi. Yaşanan arbede sırasında S. O. ve A. K. kaçarak polise sığındı. Bu sırada kapıyı içeriden kilitleyen A.Y’nin silahlı olduğu öne sürüldü. Geniş çaplı güvenlik önlemi alan ekipler, Y.’nin kapıyı açmaması üzerine ikna etmek için uzun süre uğraştı. Uğraşlar cevap vermeyince içeri giren polis ekipleri A.Y.’de kelepçeleyip göz altına aldı.

Rehin alındıklarını ve 1 haftadır tecavüz ve işkenceye maruz kaldıklarını öne süren S.O. ile A.K. sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye kaldırıldı.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.