MedyaFaresi MedyaFaresi

Bir günlüğüne kendini milyarder zanneden spiker kim?

Yıllar önce bir bilet alan ünlü bir isim, yanlışlıkla biletine büyük ikramiyenin çıktığını düşünce olanlar olur. İşte Türk filmi tadındaki o olay

Eklenme: 30 Aralık 2009 09:20 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 06:34

Zamanı durduran olay!
Star ana haber bülteninde muhabir canlı yayında bir odaya girdi. Milli Piyango'daki büyük ödül 30 milyon lira tutarındaki para balyalar halinde masada duruyordu. Elinde metreyle balyaları ölçtü, konuşurken sık sık rakamları karıştırdı.

Uğur Dündar muhabirine destek vererek "Rahat ol, bu kadar paranın olduğu odaya kim girse kafası darmadağın olur" dedi.

30 milyon ya cebinde olursa?... Kafa karışıklığından öte kafayı yedirmez mi adama?...

Show tv'nin en usta seslerinden Hamit Özsaraç yıllar önce bir olay yaşıyor. Kanal'da birlikte çalıştığı arkadaşı Hakan Uman ile ortak iki tane bilet alıyor. Biletlerden biri Hamit'te, diğeri Hakan'da kalıyor...

Düzenlemek için tıkla

Hamit Özsaraç, Hakan'da kalan biletin numarasını bir kağıda yazıp evindeki masa çekmecesine koyuyor.

Aradan günler geçiyor. Yılbaşı gecesi o masaya Hamit'in kızı oturuyor. Piyango çekilişini tv'den izleyip en büyük ikramiyeyi kazanan numarayı bir kağıda yazıyor. Sonra da aynı çekmeceye koyuyor.

Hamit ile kızının el yazısı tıpatıp birbirinin aynı. Nitekim Hamit ertesi gün masa çekmecesini açıyor. İçinde Hakan'ın bilet numarasının yazdığı kağıdı arıyor. Ancak bula bula kızının en büyük ikramiyeyi kazanan numarayı not aldığı kağıdı buluyor. Sonra gazetelere bakıyor. Ve elindeki kağıtta yazan numara ile büyük ödülü kazanan numaranın aynı olduğunu görünce sevinçten deliriyor.

"Hurraa" diye havalara zıplıyor. Ortağı olduğu Hakan'daki bilete en büyük ödülün vurduğunu zannediyor Hamit. Eli ayağına dolanıyor.

Hamit'e "Ne yaptın o anda" dedim. Tam iki saat evde yürümüş. Eşi hiç konuşmamış sadece onu izlemiş.. Hamit elinde telefon Hakan'ı aramış sürekli. Tesadüf bu ya Hakan da o gün İstanbul dışında tatildeymiş. Telefonlarını kapatmış. Hal böyle olunca öfke ve şüpheler doruğa çıkmış Hamit'te...

"Bilet cebinde ya, adam ortadan kayboldu, bu paradan kuruş göstermeyecek bana" diye...

Saatlerce Hakan aranmış. Bir yandan da eşe dosta duyurmuş Hamit "Büyük ikramiyeyi kazandım" diye... Kendisinden son model araba isteyenler olmuş. "Verdim" dedi Hamit. Anne-baba-kayınvalide akraba ne varsa hepsine dağıtmış. Bir sürü planlar yapmış.

"Büyük ikramiyeyi kazandığını hissetmek çıldırtıcı" diyor... 24 saat sonra Hakan'a ulaştıklarında gerçeği görmüş.

Çekmecedeki kağıtları karıştırmak, bir günlüğüne de olsa piyango delirtkenliğini yaşatmış Hamit'e... Diyor ki;

"Zaman bir gün durdu benim için"

 

Bekir Hazar - Yeni Şafak