MedyaFaresi MedyaFaresi

Bingöl'de sıcak gece! Teröristler ile çatışma çıktı!

Bingöl'ün Genç ilçesi Yayla Jandarma Karakolu ekipleri sürdürülen arama-tarama faaliyetleri sırasında bir grup teröristle karşılaşıldı ve çatışma çıktı.

Eklenme: 05 Mayıs 2010 23:21 - Güncelleme: 09 Kasım 2015 17:14

Bingöl'ün Genç ilçesi Yayla Jandarma Karakolu ekipleri tarafından Kaldırım köyü kırsalında sürdürülen arama-tarama faaliyetleri sırasında bir grup teröristle karşılaşıldı. Güvenlik güçlerinin 'teslim ol' çağrılarına ateşle karşılık verilmesinin ardından çatışma çıktı.
 
17 kişilik bir grup oldukları belirtilen terör örgütü PKK mensuplarının etkisiz hale getirilmesi için bölgeye geçici köy korucuları ve askerlerden oluşan takviye birlikler gönderildi. Ayrıca sıcak temas sağlayan birliğe hava desteği veren 2 helikopter, teröristlerin saklandıkları bölgeleri bombalamaya başladı. Çatışmanın devam ettiği öğrenildi. Sıcak temas sağlanan terörist grubun Yayla Jandarma Karakolu'na silahlı saldırıyı düzenleyen grup olabileceği kaydedildi.

Teröristlerle sıcak temasın sağlandığı Kaldırım köyü kırsalı, Bingöl-Diyarbakır illeri arasında ve Bingöl ili sınırları içinde yer alıyor.

Habertürk