MedyaFaresi MedyaFaresi

Binbaşı Kulaksız'ın ardından ağlatan yazı

Muş'ta eşi ve kızıyla eve giderken hain bir saldırı sonucu şehit edilen Binbaşı Arslan Kulaksız'ın ölümü herkesi yasa boğdu. 

Eklenme: 28 Temmuz 2015 22:34 - Güncelleme: 04 Nisan 2016 20:10

Ekşisözlükte ise Kulaksız'ın, askerlik yaptığı dönemde komutanı olduğunu belirten bir kullanıcı çarpıcı bir yazı paylaştı.

Binbaşı Arslan Kulaksız, 3 yıl süreyle Merkez Asayiş Komutanı olarak görev yaptığı Rize’de tatlı dili ile herkesin sevgisini kazanmıştı.


Silahlı saldırıda Binbaşı Arslan Kulaksız şehit düşmüş, eşi kolundan yaralanmıştı...
 
İşte ekşisözlükte şehit Binbaşı'ya ilişkin paylaşılan o duygusal yazı;
 
Bu adam benim komutanımdı. Rize'de merkez bölüğünün komutanıydı 2013 yılında.
 
Rize'ye yeni düşmüşüz, 2'nci günde dediler ki koşacaksınız... "Ulan 115 kilo adamım, nasıl koşarım" diyordum kendi kendime. 
 
Koşuya başladık, daha yeni askeriz ya, bizim tempo düştü... Arkamızdan sürekli bağırıyor ama, böyle bir bağırma yok. Bütün Rize dinliyor. 
 
SİZ JANDARMASINIZ
 
En son öyle bir bağırdı ki, kendimizi kaybettik. "Ulan siz jandarmasınız, sizin asayişi sağlamanız lazım! Şu halinize bakın lan koca g..lüler! Sizi gören hırsızın ev soyası gelir! Sizi gören katilin adam vurası gelir! Sizi gören teröristin pusu kurası gelir! Kaldırın lan g..ünüzü koca g..lüler!" diye bağırdı. 
 
8 KİLOMETRE KOŞTUĞUMU FARK ETTİM
 
Kendime geldiğimde, hayatında 2 kilometreyi aralıksız koşmamış olan ben, 8 kilometre koştuğumu fark etmiştim. Bu adamdan önce 116 kilo hımbıl adamın tekiydim. Bu adamın bize ettiği laflar, bizi adam etmek için harcadığı çabayla askerden 102 kilo döndüm. Askere gittiğimde şınav nedir bilmezdim, bu adam hayatıma girdikten sonra 32 şınav çekebiliyordum. 
 
HER GÜN ZİYARETİME GELDİ
 
Askerde ayağımı kırdım, 11 gün hastanede yattım ameliyat oldum. istisnasız hergün hastanede ziyaretime geldi. "Sen önce vatanın, sonra bizim evladımızsın, bir şey lazım olursa hiç çekinme ara" demişti. 
 
BİZ ÖLMEYELİM DİYE ÇABALIYORMUŞ
 
Çok kızardık kendisine; bizi sürekli fırçalıyor, sürekli spor yaptırıyor diye... Ama adam haklıymış. Adam sırf biz ölmeyelim diye çabalıyormuş... ona layık askerler olamamışız. 
 
Jandarma Çavuş Mert Gülbay İstanbul! Mekanın cennet olsun komutanım!
 
'ETME CANINI YİYİM, ÇOK ARAÇ BİRİKTİ'
 
Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız, 3 yıl süreyle Merkez Asayiş Komutanı olarak görev yaptığı Rize’de tatlı dili ile herkesin sevgisini kazanmıştı.
 

Şehit Binbaşı Kulaksız toprağa verildi

Jandarma Komutanına hain pusu! Arslan Kulaksız şehit oldu