MedyaFaresi MedyaFaresi

Binali Yıldırım: Kırgınlıkları geride bırakalım

Başkan Adayı Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile birlikte oyunu Tuzla Emlak Konut Cemil Meriç İlkokulu'nda kullandı. Yıldırım, oyunu kullandıktan sonra okulun dışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Eklenme: 23 Haziran 2019 12:46 - Güncelleme: 23 Haziran 2019 12:18

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, Tuzla'da oyunu kullandı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ile birlikte oyunu Tuzla Emlak Konut Cemil Meriç İlkokulu'nda kullandı. Yıldırım, oyunu kullandıktan sonra okulun dışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

Yıldırım, şunları söyledi:
-Görevimizi yaptık, inşallah bugün oy kullanma süresi bitince oylar sayılacak ve gelecek 5 yıl için İstanbul'u kim yönetecek göreceğiz. Biz 6 Mayıs'tan beri adaylar olarak kampanyalarımızı yapıyoruz.

Her ilçede her mahallede hemşerilerimizle buluştuk. Bir konuştuk iki dinledik. Eminim ki bugün konuşma sırası seçmenindir. Onlar kararını bugün vermiş oluyor.

İstanbul'un bir dünya şehri olması için bugüne kadar ülke genelinde edindiğimiz tecrübeleri uygulamak için seçimler önemli bir fırsat. Rabbim İstanbul'umuz için ülkemiz için bu seçimleri hayırlı uğurlu kılsın.

Kampanya sırasında kırgınlıklar olabilir rakipler arasında da olabilir veya vatandaşlarımızdan kırgınlıklar olabilir. Bugün artık kırgınları bırakma geleceğe odaklanma zamanıdır. Bilerek bir İstanbullu kardeşimize yanlışlık yaptıysak helallik istiyorum. Seçimlerimiz hayırlı olsun.

-Bu seçimde sadece İstanbul seçmeni değil Anadolu'nun her tarafında vatandaşlarımız İstanbulla ilgilendiler. Onlar da bu kampanyada aktif olarak görev aldılar. Seçimler boyunca kampanyada görev alan bütün Anadolu'dan gelen vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum.

-Seçimleri AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda takip edeceğiz. 

İstanbullular yaklaşık 90 günün ardından bugün sandık başına gidiyor. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), AKP’nin “kısıtlı seçmenlerin oy kullandığı ve 754 sandıkta görev alan sandık başkanlarının kanuna aykırı bir biçimde seçildiği” gerekçesiyle yaptığı itiraz doğrultusunda iptal ettiği İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimi tekrarlanıyor.