Abone Ol

BİM'den içinden fare ölüsü çıkan cips iddiasına flaş açıklama

Market zinciri BİM, Yozgat'ta yurtta kalan öğrencilerin aldığı cipsten fare ölüsü çıkması hakkında, "BİM hiçbir zaman müşterilerine sorunlu bir ürün satmamıştır, bundan sonra da satmayacaktır" dedi.

BİM'den içinden fare ölüsü çıkan cips iddiasına flaş açıklama

Yozgat'ta yurtta kalan öğrencilerin aldıkları cipsten ölü fare çıkması gündem oldu. Sosyal medyada yayılan görüntülerden sonra BİM'den açıklama yaptıldı.

BİM'in açıklaması şöyle:

"Sosyal medyada ve bazı online haber sitelerinde BİM'in özel markalı cipsinin içinden yabancı cisim çıktığına dair paylaşımlar yapılmaktadır. Mevcut üretim sürecinde böyle bir olayın gerçekleşmesi mümkün değildir. Türkiye'de her gün milyonlarca tüketicinin alışveriş yaptığı BİM mağazalarında satışa sunulan bütün ürünler titizlikle kontrol edilmekte ve hiçbir şekilde tüketicinin kandırılmasına veya sağlığının riske atılmasına izin verilmemektedir.

Özel markalı ürünlerimizin üretimini yapan tüm tedarikçilerimiz ve üretim aşamaları kalite kontrol ekiplerimizin yönetiminde, yetkili bağımsız denetim kurumları tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. BİM hiçbir zaman müşterilerine sorunlu bir ürün satmamıştır, bundan sonra da satmayacaktır."