MedyaFaresi MedyaFaresi

Bilinmeyen cismin patlaması olayıyla ilgili valilikten açıklama

Olay, akşam saatlerinde Şanlıurfa 'nın Akçakale Suriye sınırındaki Büyüktokaç Mahallesi'nde meydana geldi. 2 kardeş sınıra yakın bir bölgede buldukları cismi eve götürüp kurcalamaya başladılar. Cisim patlayarak 2 kardeş ve annenin yaralanmasına neden oldu.

Eklenme: 04 Temmuz 2018 23:23 - Güncelleme: 04 Temmuz 2018 23:27

Olay, akşam saatlerinde Şanlıurfa 'nın Akçakale Suriye sınırındaki Büyüktokaç Mahallesi'nde meydana geldi. Sınır hattındaki arazide oynayan iki kardeş, sınır hattındaki arazide türü henüz bilinmeyen mühimmat buldu.

İki kardeş, eve götürdükleri mühimmatı kurcalarken patlama meydana geldi. Olayda anne Emine Badem ile çocukları yaralandı. patlama sesiyle eve gelenlerin ihbarıyla sevk edilen sağlık görevlileri yaralı anne ile 2 çocuğunu ambulanslarla hastaneye götürdü. Yaralılar acilde tedaviye alınırken, eve güvenlik güçleri sevk edildi. Ekipler, çevresinde önlem aldıkları evde inceleme yaptı.

Daha önce Suriye'den atıldığı ve patlamadığı tahmin edilen mühimmatın türü ve ne olduğu araştırılıyor. 

Sınırda bularak eve getirdikleri cisim havaya uçtu: 3 yaralı

 Valilikten açıklama 

Akçakale’de anne ile 2 çocuğunun bilinmeyen bir mühimmatın patlamasıyla yaralanmasına ilişkin Şanlıurfa Valiliği konuyla ilgili yazılı açıklamada bulundu. Valilikten yapılan açıklamada "4 Temmuz 2018 günü saat 18.45 sıralarında Akçakale ilçesi Büyüktokaç Mahallesi Berdi sokakta ikamet eden E.B. ve A.B. isimli iki kardeş, evlerinin yakınında bulunan dere yatağından buldukları cisimle oynamaya başladıkları esnada cismin patlaması sonucu, iki kardeş ve yanlarında bulunan anneleri E. B. yaralanarak Akçakale Devlet Hastanesine kaldırılmış ve burada yapılan ilk tedavileri sonrası yaralı iki çocuk Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir. Hayati tehlikesi bulunmayan yaralı çocuklardan E.B ameliyata alınmıştır. Meydana gelen olayla ilgili olarak Akçakale Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilmiş ve olay yeri inceleme ekiplerinin de desteğiyle olay yerinde gerekli incelemelere ve tahkikata başlanmıştır" denildi.

(DHA)