MedyaFaresi MedyaFaresi

Biber gazı yüzünden Türkiye'ye mali yardım kesiliyor mu?

AP'deki Türkiye karşıtları, \"AB Türkiye'ye mali yardımda bulunuyor, Türk hükümeti ise aldığı mali yardımla halka biber gazı sıkıyor. Bu kabul edilemez\" dedi.

Eklenme: 09 Temmuz 2013 00:26 - Güncelleme: 06 Nisan 2016 19:00
Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye yaptığı mali yardımın askıya alınması istendiği bildiriliyor. ABHaber'e göre, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Aşırı Sağ ve Hıristiyan Demokrat Grubu üyesi parlamenterler, AB'nin Türkiye'ye aktardığı mali yardımların kesilmesi için harekete geçti.

AB'nin Katılım Öncesi Mali Yardım (İPA) çerçevesinde Türkiye'ye verdiği mali yardıma karşı çıkan AP'deki Türkiye karşıtları, "AB Türkiye'ye mali yardımda bulunuyor Türk hükümeti ise aldığı mali yardımla halka biber gazı sıkıyor. Bu kabul edilemez" görüşünü öne sürüyorlar. Türk hükümetinin Gezi parkı ile ilgili davranışının "kabul edilemez" olduğunu belirten söz konusu parlamenterler, AB'nin biran önce Türkiye'ye verdiği İPA yardımlarını kesmesi gerektiğini savunuyorlar.

Haberde önümüzdeki sonbaharda konuyu AP gündemine taşımaya hazırlayan Türkiye karşıtı AP üyelerinin nasıl bir sonuç alacağının ise merak edildiği kaydedildi.

Anka


Taksim'de yine polis müdahalesi!.. FOTO GALERİ

İZMİR'İ AYAĞA KALDIRAN ELİ SOPALI TİM POLİSMİŞ!