MedyaFaresi MedyaFaresi

Beyzbol sopalı işkence davasında sanıklara ceza yağdı

KONYA'da öğretmen A.S.'ye, eski sevgilisi Didem A.'yı sürekli rahatsız ettiği iddiasıyla, dağlık alanda beyzbol sopası ve tüfek dipçiğiyle işkence yapmakla suçlanan kızın yeni sevgilisi Sefa G. ve arkadaşlarının bulunduğu 7 sanığa, ceza yağdı...

Eklenme: 16 Haziran 2016 12:03 - Güncelleme: 16 Haziran 2016 12:20

Hasan DÖNMEZ/KONYA, (DHA) - KONYA'da öğretmen A.S.'ye, eski sevgilisi Didem A.'yı sürekli rahatsız ettiği iddiasıyla, dağlık alanda beyzbol sopası ve tüfek dipçiğiyle işkence yapmakla suçlanan kızın yeni sevgilisi Sefa G. ve arkadaşlarının bulunduğu 7 sanığa, ceza yağdı. Sanıklar 10 yıldan 20 yıla kadar değişen hapis cezalarına çarptırılırken, tutuklu 3 sanık tahliye edildi.
Olay, geç yıl mayıs ayında Konya- Antalya karayolunun 15'inci kilometresinde meydana geldi. Öğretmen 33 yaşındaki A.S., geçen yıl Konya'dan başka bir ile tayini çıkması üzerine 5 yıl birlikte olduğu bir sigorta şirketinde çalışan sevgilisi 26 yaşındaki Didem A.'dan ayrıldı. Didem A. da aynı işyerinde çalışan 28 yaşındaki Sefa G. ile birlikte olmaya başladı.
Öğretmen A.S. bir süre sonra yüksek lisans yapmak için Konya'ya döndü ve Didem A.'ya yeniden birlikte olmak istediğini söyledi. Ancak olumsuz yanıt aldı. İddiaya göre A.S., olumsuz yanıt almasına rağmen Didem A.'yı sürekli rahatsız etti.
İKİ SEVGİLİDEN ESKİ SEVGİLİYE PLAN
Bunun üzerine Didem A. da durumu sevgilisi Sefa G.'ye söyledi. İddiaya göre iki sevgili bir plan yaptı. Plana göre Didem A.'nın ev arkadaşı Havvanur N., cep telefonu ile A.S.'yi Antalya karayolunun 15'inci kilometresine çağırdı. Otomobiliyle buluşma yerine gelen A.S., karşısında kendisini çağıran Havvanur N. ile eski sevgilisi Didem A., onun sevgilisi Sefa G. ve Sefa G.'nin ağabeyi Muhittin G., amcası Yasin G., arkadaşları Yılmaz D. ve İsmail A.'yı gördü. Otomobilin etrafı da diğerlerinin araçlarıyla çevrildi. A.S. pompalı tüfekle tehdit edilerek zorla dağlık alana götürüldü.
BEYZBOL SOPASI VE TÜFEKLE İŞKENCE
İddiaya göre A.S.'nin el ve ayaklarını bağlayan Sefa G., Muhittin G., Yasin G., Yılmaz D. ve İsmail A. beyzbol sopası ve pompalı tüfeğin dipçiğiyle dövüp, işkence yaptı. Ardından Sefa G., Muhittin G. ve Yılmaz D., A.S.’den 100 bin lira istedi. Aksi halde yeniden döveceklerini söyledi. Parası olmadığını söyleyen öğretmen A.S. ile pazarlık yapıp 15 bin lirada anlaşan saldırganlar onu yolun kenarındaki otomobilinin yanına bırakıp kaçtı. Kanlar içinde kalan A.S. de otomobiliyle, güçlükle özel bir hastaneye gelip tedavi oldu.
Korkusundan hastaneyi terk eden A.S., bir bankadan 15 bin lira kredi çekip, parayı saldırganlara teslim etti.
Yaşadıklarının ardından psikolojisi bozulan A.S. polise giderek şikayette bulundu. Polis de olaya karışan 7 kişiyi geçen yıl Temmuz ayında gözaltına alındı.
ESKİ SEVGİLİ: “BEYZBOL SOPASIYLA DÖVÜLÜRKEN BAKAMADIM’’
Sanıklar arasında bulunan Didem A. polisteki ifadesinde, eski sevgilisinin beyzbol sopasıyla dövülürken bakamadığını söyledi.  Didem A., ''Ben yeniden birlikte olmak istemediğimi belirttiğim halde, beni sürekli arayıp rahatsız ediyordu, taciz ediyordu. Ben de durumu sevgilime söyledim. Ama bu kadar olacağını düşünemedim. Beyzbol sopasıyla dövülürken bakamadım'' dedi.
Gözaltına alınan 7 şüpheliden Sefa G., Muhittin G. ve Yılmaz D. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Didem A., Havvanur N., Yasin G. ve İsmail D. de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
HEM CEZA, HEM TAHLİYE
Konya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 'cinsel saldırı', 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'yaralama, nitelikli yağma, hakaret, şantaj' suçundan yargılanan 3'ü tutuklu 7 sanığa ceza yağdı. Sanıklardan Havvanur N.'ye 10 yıl, Didem A.'ya 15 yıl, Sefa G., Muhittin G., Yasin G., Yılmaz D. ve İsmail A.'ya ise 20'şer yıl hapis cezası verildi. Mahkeme, tutuklu sanıklar Sefa G., Muhittin G., ve Yılmaz D.'nin tutukluluk sürelerini göz önüne alarak tahliyesine karar verdi. Sanıkların aldığı hapis cezaları Yargıtay tarafından onanırsa, tekrar tutuklanıp, cezaevine konulacak.