MedyaFaresi MedyaFaresi

Beşiktaşlı taraftarlar Cezafest’te buluştu!

Beşiktaş’a verilen 4 maç seyircisiz oynama cezasının ardından siyah-beyazlı taraftarlar takıma destek vermek için ‘Cezafest’te buluştu.

Eklenme: 21 Ekim 2013 18:37 - Güncelleme: 22 Mart 2016 15:18

PFDK tarafından 4 maç seyircisiz oynama cezası alan Beşiktaş’ın taraftar grubu ‘Çarşı’, ‘Cezafest’ organizasyonuyla kulübe destek olmak için kolları sıvadı.Maçlara gidemedikleri için kulübe bu şekilde destek vermek istediklerini belirten siyah-beyazlı taraftarlar, bu akşam Maçka Küçükçiftlik Park’ta düzenlenen ‘Cezafest’te bir araya geldi. Organizasyonda Ali Altay, Özgün, Bendeniz, Birol Can, Hayko Cepkin ve Ceza mini konserler verdi.Bu arada, bu akşam Spor Toto Süper Lig’in 8. haftasında oynanan Beşiktaş - Çaykur Rizespor maçı da ’Cezafest’te kurulan dev ekrandan naklen yayınlandı. Siyah-beyazlı taraftarlar maçı bu dev ekranda izleyerek, tezahüratlarda bulundu.

BEŞİKTAŞ’TAN ‘CEZAFEST’ AÇIKLAMASI
Öte yandan Beşiktaş Kulübü, ‘Cezafest’ ile hiçbir ilgileri olmadığını belirtirken, resmi internet sitesinden de şu açıklama yapıldı:
“Son zamanlarda bazı şahıs ve grupların Türkiye Futbol Federasyonu’nun kulübümüze vermiş olduğu dört müsabakayı seyircisiz oynama cezasını öne sürerek ‘cezafest’ adlı bir organizasyon düzenleyecekleri ve bu etkinlikten elde edilecek gelirin kulübümüze verileceğine ilişkin duyumlar alınmaktadır. Kulübümüz, Türkiye Futbol Federasyonu’nun vermiş olduğu seyircisiz oynama cezası sonrası gelir toplamaya yönelik hiçbir organizasyon düzenlememiştir ve ‘cezafest’ ismiyle düzenlenecek etkinlikle de herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.”