MedyaFaresi MedyaFaresi

Beşiktaş'a UEFA şoku! Avrupa'dan 1 yıl men edildi!

Beşiktaş 1 yıl süreyle Avrupa Kupaları'ndan men edildi. Beşiktaş Tahkim Kurulu'na giderek kararın ertelenmesini talep edecek.

Eklenme: 25 Haziran 2013 19:44 - Güncelleme: 23 Mart 2016 09:42

Türk futbolu, 3 Temmuz’dan sonraki en büyük depremle sarsıldı. Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüplerini Disiplin Kurulu’na sevk eden Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Beşiktaş için verdiği kararı siyah beyazlı kulübe bildirdi.

Bu kararara göre Beşiktaş 1 yıl men cezası alırken Tayfur Havutçu ve Serdal Adalı suçsuz bulundu. UEFA Tayfur Havutçu ve Serdal Adalı için müfettişlerinden ek rapor talep etti.  Beşiktaş’ın UEFA’nn verdiği bu karara 3 günlük itiraz hakkı bulunuyor.

UEFA Disiplin Kurulu Beşiktaş’ın yaptığı savunma sonrası kararını açıkladı. Kurul, Beşiktaş’ı 1 yıl Avrupa Ligi müsabakalarından men ederek ismi geçen şahıslara ceza vermedi. Kararın açıklanmasından sonra spor yazarları cezayı değerlendirdi.

Mehmet Aslan: Hoş değil. Bu Türk futbolunda milat olmalı. Ama her anlamda milat olmalı, temiz futbol için bu kez fırsatı kaçırmamalıyız.

Orhan Can:  Bu büyük bir skandal, adalet adına isyan ediyorum. Onların adaletine Beşiktaş madem şike yaptı küme düşürün. Böyle bir adalet olmaz, hukukun neresinde böyle bir adalet var. Eğer kendi ülkelerinde böyle bir adalet varsa adaletsizlikle suçluyorum. Gece nasıl uyuyabiliyorlar.Şahıslardan ek süre istiyorsun demekki suçtan emin değilsin Suçtan emin değilsen kulübe neden ceza veriyorsun. İşte bunun neresinde adalet.

Kenan Başaran: Gerekçeli kararı görmek lazım. Kısaca Serdar Adalı ve Tayfur Havutçu suçsuz bulunuyorsa kulüp nasıl suçlu bulunuyor. Bizde şahıslara ceza verildi kulüplere ceza verilmedi. Burda tersten bir durum var gerekçeli kararı merakla bekliyorum...

Sinan Engin: Bu cezanın Tahkimi, CAS’ı var ben cezanın tahkimden düşeceğine inanıyorum.


 

 

 

 

Hürriyet