MedyaFaresi MedyaFaresi

Beşiktaş Belediyesi'nden meme kanseri için farkındalık etkinliği

‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ kapsamında meme kanserine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için Beşiktaş Belediyesi, Maslak Lions ve LİV Hospital işbirliğiyle Bebek Parkı’nda ‘Pembe Bir Gün’ etkinliği düzenlendi.

Eklenme: 18 Ekim 2019 12:53 - Güncelleme: 18 Ekim 2019 12:58

Ünlü sanatçı ve medya dünyasından önemli ismin katıldığı Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın ev sahipliği yaptığı etkinlikte meme kanserini yenen Leyla Bahtiyar ise deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın konuşmalarıyla başlayan etkinlikte Meme kanseri alanında dünyaca tanınan genel cerrahlar Prof. Dr. Atilla Soran ve Prof. Dr. Levhi Akın, konuyla ilgili merak edilenleri konuklarla paylaştı. Neşe Sapmaz’ın moderatörlüğünü gerçekleştirdiği etkinliğe sanat ve medya dünyasından da önemli isimler katıldı. Öte yandan meme kanserini yenen bir savaşçı ve ’10 Amazon Yüksek Doz Yaşam’ kitabının yazarı Leyla Bahtiyar, bu süreçte yaşadıklarını katılımcılarla paylaştı.


Sosyal Sorumluluk İçerik Yönetimi ve organizasyonda Neşe Sapmaz imzası olan Pembe Bir Gün’e ünlü sanatçılarTuğba Özerk, Züleyha Ortak ve DJ. David Şaboy, usta gazeteci Güneri Civaoğlu ve spor spikeri Ertem Şener de Bebek Parkı’nda kurulan sahneye konuk olarak “meme kanseri” konusunda mesajlarını izleyicilerle paylaştı.

Açılışta konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat; ‘’Tabi bu hastalık çok önemli herhalde dünyada kalp hastalıklarından sonra en sık görülen kanser. Kanserin de en yaygın türü olarak bu hastalık var. Erken teşhis tabi ki çok önemli bu konularda. Biz belediye olarak geçmiş dönemlerde ücretsiz mamagrofi ve rahim ağzı tarama testleri yapmışız.Önümüzdeki dönemde de yine burada bulunan kurumlarla iş birliği içerisinde olarak bu çalışmaları gerçekleştireceğiz. Tabi burada önemli olan farkındalığı arttırmak biz Beşiktaş Belediyesi olarak bu farkındalığı artıracak bütün çalışmalarda aktif olarak rol alacağız’’ dedi.

Çeşitli etkinliklerle devam eden organizasyon, sosyal medya paylaşımları için özel tasarlanan pembe balonlardan oluşan duvar davetlilerin fotoğraflarına fon oldu. Etkinliği izlemeye gelenler hayran oldukları isimlerle yüzlerce balondan oluşturulan panonun önünde pespembe fotoğraflar çekti. Etkinliğe katılarak kayıt olanlara Liv Hospital’dan ücretsiz mamografi hediye edildi.