MedyaFaresi MedyaFaresi

Beni lezbiyen eşimden koruyun

İstanbul’da avukat koca, fuhuş yaptığı ve lezbiyen ilişkisi olduğunu iddia ettiği Ukraynalı eşinin, kendisine psikolojik şiddet uyguladığı gerekçesiyle koruma talebinde bulundu. Mahkeme kocayı haklı buldu.

Eklenme: 09 Ekim 2014 10:29 - Güncelleme: 30 Mart 2016 05:38

İSTANBUL Barosu’na kayıtlı avukat M.İ. (41), avukatı aracılığıyla İstanbul Aile Mahke-mesi’ne başvurarak 2010’da evlendiği Ukrayna uyruklu eşi M.M.İ.’den (32) korunması yönünde talepte bulundu. 

YAKLAŞAMAZ

Davacı kocanın avukatı, “Davalı, eşinin oturduğu sitedeki kafede fuhuş ve para karşılığı işler yaptığını zannettiğimiz yabancı kadın arkadaşlarıyla ile zaman geçiriyor. Erkeklerle samimi ilişkilerde bulunuyor. Amacı boşanma davasının seyrini değiştirmektir. Davalı eşin, psikolojik şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasını ve müvekkilimin bulunduğu alana 300 metre yaklaşmamasını talep ediyoruz” dedi. Mahkeme ise, kadının kocasına ‘1 ay süreyle şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürücü davranışlarda bulunmama’ ve yaklaşmama kararı verdi.