MedyaFaresi MedyaFaresi

''Ben Aleviyim!'' CHP Grup toplantısında Dersim protestosu!

CHP'nin Grup toplantısında Deniz Baykal konuşmasına devam ederken bir dinleyicinin sesi yükseldi ve Öymen'in sözlerini protesto etti.

Eklenme: 17 Kasım 2009 15:16 - Güncelleme: 10 Mart 2016 22:04

CHP Meclis Grup toplantısında Onur Öymen'in açıklamalarına yönelik Dersim protestosu yaşandı.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Meclis'te partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmayı bitirmeye hazırlanırken, partili olduğu belirtilen bir vatandaş ayağa kalkarak, "Ben bir Alevi vatandaşıyım. Sayın Genel Başbakan, bu Onur Öymen'in söyledikleri ile ilgili hiç bir söylemeyecek misiniz?" tepki gösterdi.

Salonda kısa bir şaşkınlığın yaşanmasının ardından, Meclis görevlileri partili kişinin ağzını kapatmaya çalıştılar. Bunun üzerine Baykal, kürsüde, "Bırakın kapatmayın ağzını. Bırakın konuşsun. Biz o konu ile ilgili söyleyeceğimizi söyledik. Konuyu kapattık" dedi.

Bunun üzerine bazı partililer, Öymen'i protesto eden kişiyi tartaklamaya başladılar. Kısa arbedenin ardından partili vatandaşı görevliler dışarıya çıkardılar.

Onur Öymen ise Baykal'ın sözlerine benzer sözleri söylerken, Atatürk'e sahip çıktığına yönelik sözlerini tekrar ederek, "Partiye ve Atatürk'e sahip çıkmak suç değil" dedi.